Рішення №127806

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                    

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

          "05" вересня 2006 р.                     Справа № 14/4132а                    

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Лоханько О.І., за участю представників позивача Ігнатенка С.М., (за довіреністю) розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду адміністративну справу за позовною заявою

позивача

державної податкової інспекції у місті Черкаси

до відповідача

громадського об’єднання “Клуб ділових людей”

третя особа

на стороні позивача виконавчий комітет Черкаської міської ради

про

припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством, –

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом про припинення юридичної особи відповідача, як суб’єкта підприємницької діяльності, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, з підстав неподання ним протягом року документів фінансової звітності та податкових декларацій.

Відповідач та третя особа були належним чином (рекомендованим листом) повідомлені про час і місце розгляду справи, однак відповідач на пропозицією суду в направлених йому ухвалі про порушення провадження у адміністративній справі та повістках заперечень на позов не надіслав, сторони участі своїх представників у судове засідання не забезпечили і про причини неприбуття у судове засідання не повідомили, що відповідно до ч. 2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України не є перешкодою для розгляду справи.

Відповідно до ст. 71, 128 Кодексу адміністративного судочинства України справу вирішено на підставі наявних у ній доказів. Відповідно до ст.ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови

Заслухавши представника позивача та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Черкаської міської ради, запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 253 ОБ від 28.01.1992, а як платник податку взятий на облік державною податковою інспекцією у місті Черкаси.

Відповідно до ст.24 і 26 Закону України "Про об’єднання громадян", ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», положень Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідач зобов’язаний подавати до органів державної податкової служби та інших контролюючих органів податкові декларації та розрахунки (далі –податкові декларації) у строки встановлені законодавством, на підставі яких здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Однак, з моменту реєстрації відповідач такі документи до органів державної податкової служби не подавав, що підтверджується довідкою позивача.

Неподання відповідачем протягом року до органів державної податкової служби передбачених чинним законодавством документів фінансової звітності та податкових декларацій відповідно до ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи за позовом органів державної податкової служби ( п. 17 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”).

З відповідача на користь Державного бюджету України підлягають стягненню судові витати у розмірі 3,40 грн..

Керуючись ст.ст. 94,161,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу громадського об’єднання “Клуб ділових людей” (зареєстровано виконавчим комітетом Черкаської міської ради, запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 253 ОБ від 28.01.1992, адреса – м. Черкаси, вул. Леніна, 33, ідентифікаційний код 14192440).

Стягнути з громадського об’єднання “Клуб ділових людей” (м. Черкаси, вул. Леніна, 33, ідентифікаційний код 14192440) в доход державного бюджету України через державну податкову інспекцію у місті Черкаси для зарахування на реєстраційний рахунок ВДК у м. Черкаси №31110095600002 в управлінні Державного казначейства в Черкаській області, МФО 854018, 3,40 грн. державного мита;

Призначити комісію з припинення юридичної особи, поклавши виконання її функцій на орган управління юридичної особи, та встановити наступні граничні строки при здійсненні ліквідаційної процедури з дня прийняття цієї постанови: 1 місяць для поміщення повідомлення в друкованих засобах масової інформації про припинення юридичної особи, 4 місяці для пред’явлення вимог кредиторами, 5 місяців для складення проміжного ліквідаційного балансу, 7 місяців для завершення ліквідації.

Постанова може бути оскаржена до Київського міжобласного апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію цієї постанови направити державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи.

Суддя Хабазня Ю.А.


повний текст постанови складено 11.09.2006