Рішення №274105

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"25" жовтня 2006 р. Справа № 6/195


Суддя господарського суду Чернівецької області Паскарь Авель Дмитрович

розглядаючи справу

за позовом Державна податкова інспекція у м.Чернівці


до відповідача Мале багато профільне спільне підприємство "Алла"


про припинення юридичної особи


за участю представників:

позивача: Дедик Н.П., довіреність від 01.06.2006 року № 10412/10-013

відповідача: не з’явився

прокурора

ВСТАНОВИВ:


Державна податкова інспекція у м. Чернівці звернулась з позовом до Малого спільного підприємства “Алла”, м. Чернівці, про припинення юридичної особи.

Позов мотивується тим, що в порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, відповідач протягом року не подавав до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, що згідно із статтею 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” від 15 травня 2003 року № 755-IV, є підставою для припинення підприємницької діяльності відповідача.

Відповідач вже вдруге в судовому засіданні не з’явився, відзив на позовну заяву не надав. Враховуючи, що про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши представника позивача, дослідивши подані документи і матеріали, суд прийшов до висновку, що позовна вимога підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, органи державної податкової служби в установленому порядку мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду із заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.

Мале спільне підприємство “Алла” як юридична особа, зареєстроване рішенням виконавчого комітету Першотравневої районної ради 09.12.1992 року.

Підпункт 4.1.4 пункт 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ передбачає подання декларацій суб’єктами підприємницької діяльності – юридичними особами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем (податкового) кварталу (півріччя).

З довідки позивача вбачається, що Мале спільне підприємство “Алла ” не звітує про фінансово-господарську діяльність до ДПІ у м. Чернівці з 01.01.2002 року, тобто більше одного року не подає до органів державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової діяльності.

Відповідно до частини 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 року № 755-ІV, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності юридичної особи.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з позивача стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 38, 39 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 р. № 755-ІУ, статтями 86, 94, 160-163, 167, 185, 186 пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд


ПОСТАНОВИВ:


1. Позов задовольнити.

2. Припинити підприємницьку діяльність Малогоспільного підприємства “Алла”, м. Чернівці, вул. Доброго, 15/22, ідентифікаційний код 14269119.

3. Судові витрати не стягувати.

4. Копію постанови після набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації відповідача як суб’єкта підприємницької діяльності.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного господарського суду через господарський суд Чернівецької області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подасться протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.          

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя                                                             А.Д. Паскарь