Рішення №274616

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України


16.11.2006 р.                                                              справа №18/165


Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:


головуючого:

Волкова Р.В.

суддів

Калантай М.В., Старовойтової Г.Я.,за участю представників сторін:


від позивача:

Земляний М.Д. - директор - протокол від 18.04.1995р.,

від відповідача:


від скаржника:

Кислиця Р.М. - заступник начальника, довір. б/н від 16.10.2006р.

Кустова Л.В. - начальник відділу, довір. б/н від 12.10.2006р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуДержавної виконавчої служби Донецької області, м. Донецьк

на ухвалу

господарського суду

про


Донецької області

заміну сторони у виконавчому провадженні

від

30.08.2006 року

по справі

№18/165

за позовом

товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Восток", м. Амвросіївка Донецької області

до

Відділу державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції, м. Амвросіївка Донецької області

про

стягнення 77 679,36 грн.


В С Т А Н О В И В:


          Ухвалою господарського суду Донецької області від 30.08.2006р. по справі № 18/165 задоволено заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс-Восток», м. Амвросіївка. Замінено боржника у виконавчому провадженні Відділ Державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції на іншого боржника –Державну виконавчу службу Донецької області.

Не погоджуючись з прийнятою ухвалою по справі, Державна виконавча служба Донецької області звернулась до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить суд скасувати ухвалу місцевого господарського суду та відмовити в її задоволенні. В обгрунтування своїх вимог посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а саме: ст. 25 Господарського процесуального кодексу України, Закону України «Про виконавче провадження». Вказує на те, що він не є правонаступником та не може відповідати по зобов'язаннях відповідача.

Відповідно до положень ст.ст. 81-1, 99 Господарського процесуального кодексу України здійснювалась фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів.

Вивчивши матеріали справи, доводи заявника скарги, вислухавши представників сторін, суд встановив наступне:

Рішенням господарського суду Донецької області по справі № 18/165 від 05.07.2005р. задоволено позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю „Альянс-Восток” до Відділу Державної виконавчої служби Амвросіївського районного управіління юстиції про стягнення 77679,36 грн. плати за зберігання автомобілів, 776,79 грн. державного мита та 118 грн. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Позивач звернувся до суду першої інстанції в порядку ст. 25 Господарського процесуального кодексу України про заміну сторони у справі у зв’язку з неможливістю виконання судового рішення. В своїй заяві стягувач посилається на Закон України ”Про виконавче провадження” та Закон України „Про внесення змін до Законів України „Про державну виконавчу службу” та „Про виконавче провадження”. Вказує на те, що на теперішній час не існує такої юридичної особи, як відділ ДВС Амвросіївського районного управління юстиції.

Відповідно до ст. 25 Господарського процесуального кодексу України в разі вибуття однієї з сторін у спірному або встановленому рішенням господарського суду правовідношенні внаслідок реорганізації підприємства чи організації господарський суд здійснює заміну цієї сторони її правонаступником, вказуючи про це в рішенні або ухвалі. Усі дії, вчинені в процесі до вступу правонаступника, є обов'язковими для нього в такій же мірі, в якій вони були б обов'язковими для особи, яку він замінив. Правонаступництво можливе на будь-якій стадії судового процесу.

23.04.2005р. на виконання Указу Президента України № 701/2005 від 20.04.2005р. Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 320 „Про утворення урядового органу державного управління юстиції у складі Міністерства юстиції” Наказом директора Департаменту Державної виконавчої служби від 19.08.2005р. № 3-к у складі Департаменту державної виконавчої служби утворено державну виконавчу службу Автономної республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Наказом Міністерства юстиції від 19.08.2005р. № 1482/к ліквідовано відділи державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції.

Наказом директора Департаменту державної виконавчої служби від 26.10.2005р. № 46//к у складі Державної виконавчої служби утворено Державну виконавчу службу у районах, містах (містах обласного значення) районах у містах.

Державна реєстрація створеної Державної виконавчої служби в Амвросіївському районі відбулася 08.11.2005р., в той час як у зв’язку з ліквідацією відділів державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції, Відділ державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції виключено з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій.

Як вбачається з хронології подій, створення Державної виконавчої служби в Донецькій області відбулося раніше, ніж було ліквідовано відділ державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції.

При цьому сторонами не надано жодного документу, який би свідчив, що Державна виконавча служба в Донецькій області є правонаступником боржника.

Таким чином, місцевий господарський суд помилково дійшов висновку про те, що Державна виконавча служба Донецької області повинна відповідати по зобов’язаннях боржника, - ДВС Амвросіївського районного управління юстиції.

          З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 99, 101-105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду, -

ПОСТАНОВИЛА:


Апеляційну скаргу Державної виконавчої служби Донецької області, м. Донецьк на ухвалу господарського суду Донецької області від 30.08.2006р. по справі № 18/165 - задовольнити.

Ухвалу господарського суду Донецької області від 30.08.2006р. по справі № 18/165 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Восток", м. Донецьк до Відділу державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції, м. Амвросіївка про заміну сторони у виконавчому провадженні - скасувати.

У задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Восток", м. Донецьк про заміну сторони у виконавчому провадженні - відмовити.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через апеляційний господарський суд.

Результати розгляду апеляційної скарги оголошенні в судовому засіданні.Головуючий          Волков Р.В.


Судді:          Калантай М.В.


          Старовойтова Г.Я.


          

          Надруковано: 5 прим.

          1- позивачу

          1- відповідачу

          1- скаржнику

          1-у справу

          1- ДАГС