Рішення №274663


СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


Постанова

Іменем України


26 жовтня 2006 року


Справа № 20-5/187


                    Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Щепанської О.А.,

суддів                                                                      Борисової Ю.В.,

                                                                                          Прокопанич Г.К.,

за участю представників сторін:

позивача: Дудкіна Ігоря Олександровича, довіреність №бн від 20.08.2006, товариства з обмеженою відповідальністю "Дар-Фиш";

позивача: Губарева Олексія Петровича (повноваження перевірені), директора товариства з обмеженою відповідальністю "Дар-Фиш";

відповідача: Жукової Євгенії Юріївни, довіреність №2 від 15.02.2006, товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний комбінат "Новий";

відповідача: Смирнової Наталії Романівни, довіреність №бн від 29.03.2006, товариства з обмеженою відповідальністю "Антарктика";

третьої особи: не з'явився, відкритого акціонерного товариства "Севастопольський рибоконсервний завод";

розглянувши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Дар-Фиш" на ухвалу господарського суду міста Севастополя (суддя Євдокімов І.В.) від 12 вересня 2006 року у справі № 20-5/187,

за позовом           товариства з обмеженою відповідальністю "Дар-Фиш" (бухта Камишова, СРКЗ,Севастополь,99014)

до           товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний комбінат "Новий" (Камишовське шосе, 55,Севастополь,99014)

товариства з обмеженою відповідальністю "Антарктика" (пр. Нахімова, 15,Севастополь,99011)

3-тя особа відкрите акціонерне товариство "Севастопольський рибоконсервний завод" (б. Камишова, а/с 187,Севастополь,99014)

про усунення перешкод в користуванні майном,

                                                            ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду міста Севастополя від 12 вересня 2006 року у справі №20-5/187 (суддя Євдокімов І.В.) було зупинено провадження у справі №20-5/187 до вирішення господарським судом міста Севастополя справи №20-12/220 за позовом відкритого акціонерного товариства "Севастопольський рибоконсервний завод" до державного реєстратора Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя про спонукання вчинити дії щодо внесення змін до реєстраційних документів позивача на підставі реєстраційної картки відповідно до яких керівником позивача є Бажора В.А., зобов'язати видати нове свідоцтво про державну реєстрацію позивача.

Позивач, не погодившись з ухвалою господарського суду, звернувся до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати зазначену ухвалу місцевого господарського суду, справу передати на розгляд до господарського суду міста Севастополя.

Сторона посилається на те, що господарським судом при прийнятті ухвали було порушено норми процесуального права, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи.

Розпорядженням першого заступника голови Севастопольського апеляційного господарського суду від 23.10.2006 року у складі судової колегії було здійснено заміну судді Гонтаря В.І., у зв'язку з зайнятістю в іншому судовому процесі, на суддю Прокопанич Г.К.

В судовому засіданні з 23.10.2006 року по 26.10.2006 року було оголошено перерву.

За клопотанням представників сторін судочинство здійснювалось на російській мові.

На підставі статті 106 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія розглянувши справу, встановила наступне.

Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Дар-Фиш" звернувся до суду з позовом до відповідачів - товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний комбінат "Новий", товариства з обмеженою відповідальністю "Антарктика", про усунення перешкод в користуванні майном. Третя особа - відкрите акціонерне товариство "Севастопольський рибоконсервний завод".

Представник відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Антарктика" у судовому засіданні заявив клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення господарським судом міста Севастополя справи №20-12/220 за позовом відкритого акціонерного товариства "Севастопольський рибоконсервний завод" до Державного реєстратора Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя про спонукання вчинити дії щодо внесення змін до реєстраційних документів позивача на підставі реєстраційної картки відповідно до яких керівником позивача є Бажора В.А., зобов'язати видати нове свідоцтво про державну реєстрацію позивача.

Суд першої інстанції задовольнив заявлене клопотання та керуючись пунктом 1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України зупинив провадження у справі.

Колегія суддів, беручи до уваги межі перегляду справи у апеляційній інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом норм процесуального права при прийнятті оскаржуваного судового акту, знаходить апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом даного судового розгляду є вимоги позивача про усунення перешкод у користуванні майном.

Підставою для зупинення провадження у справі стало вирішення господарським судом міста Севастополя адміністративного позову, який було подано третьою особою - відкритим акціонерним товариством "Севастопольський рибоконсервний завод" до державного реєстратора Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя про спонукання вчинити дії щодо внесення змін до реєстраційних документів позивача на підставі реєстраційної картки відповідно до яких керівником позивача є Бажора В.А., зобов'язати видати нове свідоцтво про державну реєстрацію позивача.

Відповідно до пункту 1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі у випадку неможливості розгляду спору до вирішення пов'язаної з ним іншої справи, що розглядається іншим судом.

Зупиняючи провадження у справі, суд першої інстанції не обґрунтував яким чином позов про усунення перешкод у користуванні майном пов'язаний з адміністративним позовом третьої особи про спонукання внести зміни до реєстраційної картки відкритого акціонерного товариства "Севастопольський рибоконсервний завод", в чому була неможливість розгляду спору про усунення перешкод у користуванні майном, які юридичні наслідки настануть для позивача, як вплине на його права та обов'язки розгляд адміністративного позову.

Враховуючи викладене, ухвала господарського суду міста Севастополя від 12 вересня 2006 року у даній справі підлягає скасуванню, як така, що прийнята з порушенням норм процесуального права з передачею справи на розгляд до господарського суду міста Севастополя.

          Керуючись статтями 101, 103 (пункт 2), 104 (частина 1 пункт 3, пункт 4), 106 Господарського процесуального кодексу України, суд

                                                            ПОСТАНОВИВ:          

1.Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Дар-Фиш" задовольнити.

2.Ухвалу господарського суду міста Севастополя від 12 вересня 2006 року у справі № 20-5/187 скасувати.

3.Матеріали справи передати до господарського суду міста Севастополя для розгляду по суті.

                                                  

Головуючий суддя                                                  О.А. Щепанська

Судді                                                                                Ю.В. Борисова

                                                                                Г.К. Прокопанич