Рішення №274696

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Ухвала

Іменем України


26 жовтня 2006 року


Справа № 20-2/109-2047

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Гонтар В.І.,

суддів                                                                      Борисовою Ю.В.,,

                                                                                          Прокопанич Г.К.,


секретар судового засідання                     Рубан М.В.

за участю представників сторін:

представник позивача - Лисецький Віктор Іванович (повноваження перевірені) - директор Севастопольського професійного художнього ліцею;

представник відповідача - Злобін Андрій Анатольович, довіреність № 7149/0/2 від 11.08.2006 - відкрите акціонерне товариство "Енергетична компанія "Севастопольенерго";

розглянувши апеляційну скаргу Севастопольського професійного художнього ліцею на ухвалу господарського суду міста Севастополя (суддя Шевчук Н.Г.) від 11 вересня 2006 року у справі № 20-2/109-2047

за позовом           Севастопольського професійного художнього ліцею (вул. Адмірала Макарова, 33,Севастополь,99004)

до           Відкритого акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" (вул. Хрустальова, 44,Севастополь,99040)

про визнання неправомірними дій за нарахуванням збитків по акту № 0088645 від 31.07.2006 на суму 5349,54 грн. та зобов'язати поновити схему електропостачання, зобов'язати відшкодувати позивачу шкоду.

                                                            ВСТАНОВИВ:

                    Ухвалою господарського суду міста Севастополя від 11 вересня 2006 року (суддя Н.Г. Шевчук) відмовлено у відкритті провадження у справі, оскільки розгляд таких справ відноситься до юрисдикції господарських судів.

                    Не погодившись з вказаною ухвалою, позивач звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою в якій просить ухвалу господарського суду скасувати.

                    Основний аргумент апеляційної скарги полягає в тому, що господарський суд неправильно застосував норми процесуального права не розглянувши позов Севастопольського професійного художнього ліцею за правилами адміністративного провадження.

                    Розглянувши матеріали справи повторно, Севастопольський апеляційний господарський суд встановив наступне.

                    Севастопольський професійний художній ліцей звернувся до суду з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" про визнання неправомірним дій за нарахуванням збитків по акту № 0088645 від 31.07.2006 на суму 5349,54грн. та зобов’язати поновити схему електропостачання, а також зобов’язати відшкодувати позивачу шкоду.

                    Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

                    Суб’єкт владних повноважень, згідно положень пункту 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

                    Таким чином, відповідач, відкрите акціонерне товариство "Енергетична компанія "Севастопольенерго" не є суб’єктом, якій здійснює власні управлінські функції на основі законодавства, а тому не є суб’єктом владних повноважень.

                    Відповідно до вимог пункту першого частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя своєю ухвалою відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

                    При таких обставинах, апеляційна інстанція погоджується з висновками господарського суду міста Севастополя про відмовлення у відкритті провадження у вказаній справі за позовом Севастопольського професійного художнього ліцею до          відкритого акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" про визнання неправомірними дій за нарахуванням збитків по акту № 0088645 від 31.07.2006 на суму 5349,54 грн. та зобов'язати поновити схему електропостачання, а також зобов'язати відшкодувати позивачу шкоду. Оскільки розгляд таких справ відноситься до юрисдикції господарських судів.

                    При таких обставинах, керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                            УХВАЛИВ:

                    Ухвалу господарського суду міста Севастополя від 11 вересня 2006 року у справі № 20-2/109-2047 залишити без змін.

                    Апеляційну скаргу Севастопольського професійного художнього ліцею залишити без задоволення.


Головуючий суддя                                        В.І. Гонтар


Судді                                                                      Ю.В. Борисова


                                                                      Г.К. Прокопанич