Рішення №278716

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

УХВАЛА  № 22ц-2126/2006 р. про залишення без розгляду апеляційної скарги

13 листопада 2006р.                                                                                                м.Черкаси

Суддя судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області Магда Л.Ф. розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Жашківського районного суду від 11 жовтня 2006 р. по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розділ майна подружжя і за зустрічним позовом про визначення порядку користування жилим приміщенням та розділ майна,

встановила:

Ухвалою судді Жашківського районного судо' від 11 жовтня 2006 р. відмовлено ОСОБА_1 в задоволенні заяви про повернення зайво сплаченого державного мита.

На ухвалу судді ОСОБА_1 23 жовтня 2006 р. подала апеляційну скаргу, зареєстровану в суді 25 жовтня 2006 р., в якій просила про скасування ухвали і ухвалення рішення про зобов'язання Жашківського районного суду про повернення їй 105 грн. державного мита.

Перевіривши матеріали справи, прихожу до висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 294, ч. 4 ст. 295 ЦПК України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом 5 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 з заявою про апеляційне оскарження ухвали судді до суду не зверталася, а апеляційну скаргу на ухвалу суду подала 23 жовтня 2006 р., тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.

Згідно з ч.З с. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.

ОСОБА_1 не подавала заяви про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду від 11 жовтня 2006 р. і не зазначала таке прохання в самій скарзі, тому її апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду, що не позбавляє його права подати таку заяву.

Керуючись ч. ч. 1,3 ст. 294 ЦПК України суддя,

ухвалила:

1. Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Жашківського районного суду від 11 жовтня 2006 року залишити без розгляду.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.

Суддя апеляційного суду Черкаської області