Рішення №278726

УХВАЛА №22а-557/2006 р. про залишення апеляційної скарги без розгляду

10 листопада 2006 р.                                                                                           м. Черкаси

Суддя судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області Храпко В.Д., розглянувши справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Тальнівського районного суду від 9 жовтня 2006 р. по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Тальнівського району про визнання бездіяльності протиправною і стягнення моральної шкоди

встановила:

У липні 2006 р. ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до прокуратури Тальнівського району про визнання бездіяльності протиправною.

Постановою Тальнівського районного суду від 9 жовтня 2006 р. в задоволенні позову відмовлено.

На постанову суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду по наступних підставах.

Відповідно ч. З ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Частиною 6 ст. 186 КАС України передбачено, що заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга підписуються особою, яка їх подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.

Із матеріалів справи вбачається, що в судовому засіданні приймав участь представник позивачки ОСОБА_2 за усним клопотанням. Ніякого документа про свої повноваження ОСОБА_2 не подавав. 19 жовтня 2006 р. ОСОБА_2 подав заяву про апеляційне оскарження постанови суду Але не подав належно оформлений документ про свої повноваження. Особисто ОСОБА_1 не подавала заяви про апеляційне оскарження.

6 листопада 2006 р. ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.

Відповідно ч. 5 ст. 186 КАС України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Таким чином, ОСОБА_1 пропустила строк на апеляційне оскарження постанови суду від 9 жовтня 2006 р., поскільки не подавала заяви про апеляційне оскарження, її представник не мав повноважень на подачу заяви про апеляційне оскарження, а апеляційну скаргу подала тільки 6 листопада 2006 р., тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.

Керуючись ст.ст. 186, 187 КАС України, суддя, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Тальнівського районного суду від 10 листопада 2006 р. залишити без розгляду.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця до суду касаційної інстанції.

Суддя - підпис ВІРНО : суддя апеляційного суду Черкаської області

В.Д.Храпко