Рішення №278734

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

у м. ФЕОДОСІЇ

Дело № 22-ц-1787-Ф /06 р.                         Головуючий першої інстанції

Дяченко В.І. Суддя доповідач Мамасуєва Л.О.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 року жовтня місяця 10 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі:

Головуючого, судді: - Ломанової Л.О.,

суддів :                         - Мамасуєвої Л.О., Кателіна В.П.

при секретарі:             -  Апостолові О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії клопотання представника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Джанкойського міського АРК від 05.02.2003 року за позовом ОСОБА_4 і ОСОБА_5 до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про признання їх втратившими право на жилу площу у квартирі АДРЕСА_1, -

ВСТАНОВИЛА:

3.12.2002 року ОСОБА_4 і ОСОБА_5 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання їх такими, що втратили право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у грудні 1999 року подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вибуло з вказаної квартири і з цього часу не користувалося жилою площею без поважних на то причин.

Рішенням Джанкойського міського АРК від 05.02.2003 року позов був задоволений. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були визнані такими, що втратили право користування жилим приміщенням у спірній квартирі. Рішення було визнано підставою для зняття з реєстрації вказаних осіб у квартирі.

На вказане рішення представником ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - ОСОБА_3 подано апеляційну скаргу.

Одночасно з апеляційною скаргою представник ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, посилаючись на поважність причин пропуску вказаного строку, а саме, що згідно відміток у паспортах про перетин кордону України ОСОБА_1 виїхав до Іспанії 28.03.2000 року, а повернувся 04.08.2005 року. ОСОБА_2 перетнули кордон 17.10.2002 року і не повернулася до України, в зв'язку з чим вони не мали змоги своєчасно оскаржити рішення суду.

Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши суддю - доповідача, апелянта, колегія судів вважає, що апеляційна скарга залишається без розгляду з наступних підстав.

Згідно з вимогами ст.292 Цивільного процесуального Кодексу України (1963 року), який діяв на той час, апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції можуть бути подані протягом одного місяця з наступного дня після оголошення рішення. Скарги, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею залишаються без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до положень ст.294 Цивільного процесуального Кодексу України (2004 року), діючого на цей час, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

З матеріалів справи вбачається, що 05.02.2003 року подружжя Перових рішенням Джанкойського міського суду АРК були визнані такими, що втратили право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1, при оголошення рішення відповідачі не були присутні.

13.09.2005 року відповідач ОСОБА_1 ознайомився з матеріалами справи і отримав копію рішення Джанкойського міського суду АРК від 05.02.2003 року, 19 вересня 2005 року видав ОСОБА_3 та ОСОБА_6 довіреності на представництво його інтересів у суді. Відповідачка ОСОБА_2 13 лютого 2005 року також видала довіреність ОСОБА_3 на представництво її інтересів у суді у тому числі і на оскарження судового рішення, але право на оскарження судового рішення в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 реалізовано їх представником тільки у серпні 2006 року. При цьому представником не надано переконливих доказів в обґрунтування причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду.

Звернення до суду відповідачів із заявою про перегляд рішення суду за ново виявленими обставинами не може бути визнано судом, як поважна причина для оскарження рішення суду.

Колегія суддів вважає, що підстав для визнання причин поважними не має.

Згідно ч. З ст. 294 ЦПК Україна заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Колегія суддів вважає, що причини, на які посилається представник відповідачів як на поважні причини пропуску строку оскарженні рішення, не можуть бути прийнятими судом до уваги, оскільки відповідач ОСОБА_1 ознайомився з матеріалами справи і отримав копию рішення 13.09.2005 року, з клопотанням про поновлення строку, його представник звернувся 02.08.2006 року, у той же день подав і апеляційну скаргу. Заяви про апеляційне оскарження рішення суду не подавав.

На підставі наведеного, керуючись ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати по цивільних справах Апеляційного суду АРК у м. Феодосії, -

УХВАЛИЛА

В задоволенні клопотання представнику ОСОБА_1 та ОСОБА_2  -  ОСОБА_3     про  поновлення  строку  на апеляційне оскарження рішення Джанкойського міського райсуду ЛРК від 05.02.2003 року - відмовити.

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на рішення Джанкойського міського АРК від 05.02.2003 року - залишити без розгляду.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.