Рішення №278797

Справа № 22-a-5295/2006p. Категорія: визнання постанов нечинними

Головуючий 1-ої інст. Божко В.В. Доповідач: Солодков А.А.

УХВАЛА Іменем України

ЗО жовтня 2006    року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:

Головуючого - судді   Котелевець А.В.,

Суддів                          Солодкова А.А.

Кіпенка І.С. при секретарі - Полубан C.M. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_1, відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Харківської області на ухвалу судді Київського районного суду м. Харкова від 27 липня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Харківської області про визнання нечинними постанов про відкриття виконавчого провадження, -

встановила:

В липні 2006 року позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом.

Ухвалою судді Київського районного суду м. Харкова задоволено клопотання позивача про забезпечення позову. Постановлено до ухвалення рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Харківської області про визнання нечинними постанов про відкриття виконавчого провадження, заборонити Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Харківської області виконувати Ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 11 липня 2006 року про забезпечення цивільного позову ОСОБА_1. до Міністерства аграрної політики України про створення належних умов для виконання трудових обов'язків, та зупинення виконавчих проваджень за цією ухвалою.

В апеляційних скаргах начальник відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Харківської області, ОСОБА_3. та ОСОБА_1. просять скасувати ухвалу судді про забезпечення позову, при цьому посилаються на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Апеляційні скарги підлягають задоволенню, а ухвала судді скасуванню з наступних підстав.

Ухвалою судді Приморського районного суду м. Одеси задоволена заява ОСОБА_1 про забезпечення його цивільного позову до Міністерства аграрної політики України про створення належних умов для виконання трудових обов'язків.

Виконання ухвали допущено до негайного виконання. Ухвала є чинною.

27 липня 2006 року суддя Київського районного суду м. Харкова відкрив судове провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2.

Згідно ст. 117 КАС України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються..

Крім зазначеного способу, адміністративний позов може бути забезпечений забороною вчиняти певні дії. Інших засобів забезпечення адміністративного позову чинним законодавством не передбачено.

Проте ухвалою судді Київського районного суду м. Харкова від 27 липня 2006 року забезпечено адміністративний позов шляхом заборони Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Харківської області виконувати Ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 11 липня 2006 року про забезпечення цивільного позову.

Зазначене є порушенням ч. 5 ст. 124 Конституції України, відповідно до якої судові рішення ухвалюються судами Іменем України і є обов'язковими для виконання на всій території України.

Крім того, ухвала судді Приморського районного суду м. Одеса від 11 липня 2006 року постановлена відповідно до ч. 9, 10 ст. 153 ЦПК України, згідно якої ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, передбаченому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

З огляду на вищезазначене, ухвала судді Київського районного суду м. Харкова від 27 липня 2006 року є незаконної та підлягає безумовному скасуванню.

Керуючись ст.ст. 117, 195, 196, п. 4 ч. 1 ст. 202, п. З ч. 1 ст. 205, ст. 206 КАС України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційні скарги ОСОБА_1, відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Харківської області задовольнити.

Ухвалу Київського районного суду м. Харкова від 27 липня 2006 року скасувати.

Ухвала оскарженню не підлягає.