Рішення №278816

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

___ у м. ФЕОДОСІЇ_________

Дело № 22-ц-1760-ф /2006 р.                      Головуючий першої інстанції

Копилян В.А. Суддя доповідач Мамасуєва Л.О.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 року жовтня місяця 31 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі:

Головуючого, судді - Моісеєнко Т.І.

суддів:                       - ІщенкаВ.І., Мамасуєвої Л.О.

при секретарі:           - Піцик Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника Феодосійського відділення КРФ ДП „Центр державного земельного кадастру" Канишевої Г.В. про визнання нечинним акту на право на земельну ділянку, за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на ухвалу Феодосійського міського суду АРК від 10.07.2006 року, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до начальника Феодосійського відділу КРФ ДП «Центру державного кадастру» Каніщевої Г.В. про визнання не чинним акту на право на земельну ділянку, наданого ОСОБА_3 по свідомо підробленим документам.

Ухвалою Феодосійського міського суду АРК від 10.07.2006 року у відкритті провадження по справі відмовлено по тим підставам, що питання про визнання завідомо неправдивого документу - акту на право користування земельною ділянкою, розгляду в порядку цивільного судочинства не підлягають..

На вказану ухвалу суду представник ОСОБА_1 ОСОБА_2, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Феодосійського міського суду АРК від 10.07.2006 року і винести нове рішення по суті позовних вимог.

Апелянт вважає що судом першої інстанції неправильно застосовані норми процесуального права при постановленні ухвали.

Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухав суддю -доповідача, представника позивачки, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відмовляючи у відкритті провадження суд виходить з того, що зазначений позов в порядку цивільного судочинства розгляду не підлягає.

З такими висновками суду першої інстанції не погоджується колегія суддів.

Під час розгляду справи судом апеляційної інстанції було встановлено, що ОСОБА_1 не згодна з Державним актом про право власності на земельну ділянку від 23.06.2006 року, виданим згідно рішенню 55 сесії 4 скликання Берегової сільської раді НОМЕР_1 , ОСОБА_3 з земель СТ «Лучисте» на підставі документів, представлених іншою юридичною особою.

ОСОБА_1 вважає, що вона правомірно користується спірною земельною ділянкою, оскільки вона надана їй СТ «Лучисте» . Державний акт на вказану земельну ділянку   ,   виданий   Феодосійським   відділенням   КРФ   ДІЇ   «   Центр   державного земельного кадастру» на ім'я ОСОБА_3, порушує її права.

За такими обставинами не можна погодитись з висновками суду першої інстанції про те, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Колегія судів вважає, що відмовляючи у відкритті провадження по справі, суд не з'ясував характер виниклих спірних правовідносин між сторонами, не встановив круг осіб, яких належало залучити для участі у справі, тому ухвала суду підлягає безумовному скасуванню, а апеляційна скарга - задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303,312 Цивільного процесуального Кодексу України колегія суддів судової палати по цивільним справам Апеляційного суду АРК у м. Феодосія,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 задовольнити частково.

Ухвалу Феодосійського міського суду АРК від 10.07.2006 року - скасувати і передати питання до суду першої інстанції на новий розгляд.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності з дня її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців.