Рішення №278865

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

          

26 жовтня 2006 р.

№ 72/9-06


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


головуючого

суддів

Добролюбової Т. В.

Гоголь Т. Г., Дроботової Т.Б.


розглянувши матеріали касаційної скарги


Державного українського науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості


на ухвалу

Київського міжобласного апеляційного


від 21.06.2006 року

господарського суду


у справі


№ 72/9-06


за позовом


Державного українського науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості


до


Відділення Державного казначейства у Києво-Святошинському районі


про


стягнення 8141 грн. 71 коп. боргу


в судовому засіданні взяли участь представники:


від позивача: Горбач Л.В. довіреність від 24.10.2006 року


від відповідача: Хіврич Г.Д. начальник відділу

У березні 2006 року Державним українським науково-дослідним інститутом фарфоро-фаянсової промисловості заявлено позов до Відділення Державного казначейства у Києво-Святошинському районі про стягнення 8142 грн. 71 коп. заборгованості з відшкодування витрат позивача з надання комунальних послуг та з утримання комунального майна. Позивач посилався на невиконання відповідачем умов договору від 01.02.2001 про відшкодування витрат орендодавця на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендареві за цим договором.

Рішенням господарського суду Київської області від 25.04.2006, ухваленим суддею Євграфовою Є.П., в задоволені позовних вимог відмовлено. Рішення вмотивовано тим, що сторонами не було досягнуто згоди з істотних умов вищезазначеного договору, заявлені обсяги та вартість наданих послуг позивачем не доведено.

Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 21.06.2006 у складі колегії суддів Андрейцевої Г.М. - головуючого, Зеленіної Н.І., Швеця В.О. відмовлено Державному українському науково-дослідному інституту фарфоро-фаянсової промисловості в поновленні строку подачі апеляційної скарги та повернуто апеляційну скаргу скаржникові. Ухвала вмотивована відсутністю поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

Державний український науково-дослідний інститут фарфоро-фаянсової промисловості звернувся з касаційною скаргою до Вищого господарського суду, в якій просить скасувати ухвалу апеляційної інстанції. В обґрунтування касаційної скарги скаржник вказує на порушення судом норм процесуального права, а саме статей 53, 84, 85, 97 Господарського процесуального кодексу України. Заявник зазначає, що рішення від 25.04.2006 судом, згідно списку поштових відправлень, надіслано йому тільки 10.05.2006. При цьому вважає, що строк підлягає відновленню через те, що примірник рішення був скерований йому з пропуском п’ятиденного терміну.

Від Відділення Державного казначейства у Києво-Святошинському районі відзив на касаційну скаргу судом не отримано.

Вищий господарський суд України, заслухавши доповідь судді Добролюбової Т.В., пояснення присутніх у засіданні представників сторін, перевіривши правильність застосування апеляційним судом приписів процесуального законодавства відзначає наступне.

Згідно статті 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Відновлення пропущеного строку можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.

Рішення господарського суду Київської області від 25.04.2006 року підписано 27.04.2006 року і надіслане сторонам 28.04.2006 року, що підтверджується відміткою канцелярії господарського суду міста Києва на зворотній стороні рішення. Штемпель на конверті свідчить про відправлення рішення у справі 10.05.2006 року. З урахуванням травневих святкових і вихідних днів апеляційний суд правильно визнав строк відправки рішення не порушеним. Проте апеляційна скарга подана Державним українським науково-дослідним інститутом фарфоро-фаянсової промисловості лише 08.06.2006 року, тобто через невиправдано значний проміжок часу без наведення у клопотанні поважних причин значного пропуску строку. У судовому засіданні представник заявника пояснив, що поважною причиною вважає, порушення 5 денного строку на розсилку рішень, визначеного статтею 87 Господарського процесуального кодексу України.

Касаційна інстанція визнає, що доводи касаційної скарги не можуть бути підставою для скасування переглянутої ухвали у справі, оскільки судом апеляційної інстанції обрахований строк на апеляційне оскарження з дня отримання позивачем повного тексту рішення.

За таких обставин ухвала суду апеляційної інстанції про повернення апеляційної скарги без розгляду відповідає приписам процесуального законодавства і правових підстав для її скасування судова колегія не вбачає.

Враховуючи наведене, керуючись статтями. 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -


П О С Т А Н О В И В:


Ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 21.06.2006 року у справі № 72/9-06 залишити без змін.

Касаційну скаргу Державного українського науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості залишити без задоволення


Головуючий Т.Добролюбова


Судді Т.Гоголь


Т. Дроботова