Рішення №279586

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


14.11.06 р.                     Справа № 35/395                               

За позовом: Підприємства, заснованого на власності Шведсько-Українського підприємства „Меркурій” – Компанія „Авіасервіс”, м.Донецьк


До відповідача: Виконавчого комітету Донецької міської ради, м.Донецьк

про відновлення договору оренди


суддя Мальцев М.Ю.

Представники:

від позивача: Дрозд М.А. за довіреністю

від відповідача: Неретіна Л.Г. за довіреністю


СУТЬ СПОРУ:


До господарського суду Донецької області звернулося Підприємство, заснованого на власності Шведсько-Українського підприємства „Меркурій” – Компанія „Авіасервіс”, м.Донецьк з позовом до Виконавчого комітету Донецької міської ради, м.Донецьк про відновлення договору оренди.


В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на договір оренди земельних ділянок від 10.06.02р., копії рішень Виконавчого комітету Донецької міської ради план меж земельної ділянки.


Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив що проти задоволення позовних вимог заперечує, оскільки строк дії договору оренди від 10.06.02р. закінчується 19.12.06р.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив:


Між позивачем та відповідачем був укладений договір оренди земельних ділянок від 10.06.02р. (надалі Договір), згідно з яким орендодавець (відповідач) надає, а орендар (позивач) приймає в строкове платне користування земельні ділянки, що знаходяться на території Київського району районі Аеропорту, площею 463,0кв.м. та площею 113,0, із земель житлової та громадської забудови (п.1.1. Договору).


Відповідно до п.2.1. Договору, договір укладається на термін до 19.12.06р. По закінченні терміну договору орендар має переважне право на поновлення договору на новий термін при умові, що він письмово повідомить про це не пізніше, ніж за два місяця до його закінчення.


Відповідно до ст.33 Закону України „Про оренду землі”, після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору.


Але відповідно до п.2.1. Договору, строк його дії ще не скінчився, тому суд робить висновок, що вимоги позивача щодо відновлення договору оренди необґрунтовані та не підлягають задоволенню.


Судові витрати підлягають віднесенню на позивача, в порядку, що передбачений ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.


          Керуючись ст.ст.4-2, 4-3, 22, 33, 36, 43, 49, 77, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -


В И Р І Ш И В:


У задоволенні позовних вимог Підприємства, заснованого на власності Шведсько-Українського підприємства „Меркурій” – Компанія „Авіасервіс”, м.Донецьк до Виконавчого комітету Донецької міської ради, м.Донецьк про відновлення договору оренди відмовити.


          Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття (підписання).


Текст рішення оголошено в судовому засіданні 14.11.06р.


          


Суддя Мальцев М.Ю