Рішення №279607

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


16.11.06 р.                     Справа № 13/128пн                               

Суддя          господарського          суду          Донецької          області Темкіжев І.Х.

при секретарі Кужель Ю.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції м. Горлівка

до відповідача Підприємства „Ветеран” міського благодійного фонду соціального захисту співробітників та ветеранів правоохоронних органів та військ МВД, СБУ м. Горлівка

про припинення юридичної особи


за участю представників сторін

від позивача: Чуперка І.К. на підставі доручення від 09.08.06р.- гол. державний податковий інспектор

від відповідача: не з’явивсяСУТЬ СПОРУ:

Горлівська об’єднана державна податкова інспекція м. Горлівка звернулася з позовом про припинення юридичної особи у зв”язку з ненаданням відповідачем протягом року в податкові органи за місцем реєстрації податкових декларацій та інших документів фінансової звітності.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на не дотримання відповідачем вимог щодо своєчасного надання податного податковому органу податкових декларацій та звітностей, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів)

На адресу суду повернувся конверт з ухвалою про порушення справи, яка була надіслана належним чином на адресу згідно свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності та статуту з відміткою що адресат вибув. Ні Горлівська ОДПІ, ні орган реєстрації не повідомлялися товариством про зміну місцезнаходження.

Зважаючи на достатність представлених позивачем документів, суд вважає можливим розглядати справу по наявним в ній матеріалам відповідно до ст. 75 Господарського процесуального Кодексу України.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторони, суд встановив, що виконавчим комітетом Горлівської міської ради м. Горлівка 28.01.1999р. (регістраційний № 2907) було зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності Підприємство „Ветеран” міського благодійного фонду соціального захисту співробітників та ветеранів правоохоронних органів та військ МВД, СБУ м. Горлівка. Згідно даних ДПІ відповідач надав останню фінансову і податкову звітність 19.02.2003 року за січень 2003 року з податку на додану вартість. За лютий 2003року і по теперішній час підприємство з податку на додану вартість не звітувало. З податку на прибуток підприємство останній раз звітувало 11.07.03р. за перше півріччя 2003року. За третій квартал 2003року і по теперішній час підприємство з податку на прибуток не звітувало. Про зазначене свідчить акт перевірки податкової звітності, яка подається у Центральне міське відділення Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції від 13.10.2006року.

Відповідно до п.п. 2 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Строки надання звітності встановленні ЗУ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами й державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-111, ЗУ “Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.1997р. № 283/97-ВР (зі змінами й доповненнями), ЗУ “Про податок на додану вартість” від 03.04. 1997р. № 168/97-ВР.

Таким чином, рік, протягом якого суб’єкт підприємницької діяльності не звітувався перед відповідними податковими органами, повинен обчислюватися з дати, коли необхідна звітність була надана в останній раз.

Згідно ст.38 Закону України “ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи.

Беручи до уваги вищевикладене і враховуючи, що відповідач не представив доказів надання податкових декларацій та документів фінансової звітності в податкові органи протягом року, вимога позивача про припинення підприємницької діяльності відповідача як суб’єкта підприємницької діяльності є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Судові витрати покладаються на відповідача відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України.


Керуючись: п.п.1, 2 ст. 38, п.2 ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. ст. 33, 43, 49, 75, 82, 85 Господарського процесуального кодексу України,-

          

В И Р І Ш И В :

Припинити підприємницьку діяльність суб’єкта підприємницької діяльності юридичної особи – Підприємства „Ветеран” міського благодійного фонду соціального захисту співробітників та ветеранів правоохоронних органів та військ МВД, СБУ м. Горлівка (84619, м. Горлівка, вул. Мініна і Пожарського, буд. 134, ЄДРПОУ 30319503) у зв”язку з неподанням протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій і документів фінансової звітності, передбачених законодавством.

У день набрання рішенням законної сили – 27. 11. 2006р. направити копію рішення державному реєстратору на адресу управління державної реєстрації і єдиного реєстру суб”єктів підприємницької діяльності Горлівської міської ради для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Стягнути з Підприємства „Ветеран” міського благодійного фонду соціального захисту співробітників та ветеранів правоохоронних органів та військ МВД, СБУ м. Горлівка в доход держбюджету України держмито в сумі 85 грн.

У судовому засіданні 16.11.06 року оголошено повний текст рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.


          


Суддя Темкіжев І.Х.                               


Надруковано 4 примірника:

1-до справи,

2,3- сторонам 4- управлінню д/р