Рішення №291380


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


06.11.2006 Справа № 15/190


Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді

Білецької Л.М. (доповідача)

суддів

Науменка І.М., Голяшкіна О.В.

при секретарі судового

засідання: Клименко Ю.І.

за участю представників

сторін:

від позивача:

Синенко Олена Михайлівна представник, довіреність №1/409 від 30.10.06;

від відповідача:

Кургузов Владіслав Петрович представник, нотаріально посвідчена довіреність реєстраційний №3126 від 25.09.06;розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

відкритого акціонерного товариства „Лубенський м”ясокомбінат”, м. Лубни

на рішення

від 21.09.06

господарського суду

Кіровоградської області

у справі

№ 15/190

за позовом

відкритого акціонерного товариства „Лубенський м’ясокомбінат”, м. Лубни

до

відкритого акціонерного товариства „М”ясокомбінат „Ятрань”, м. Кіровоград

про

стягнення 13443,50 грн.


В С Т А Н О В И В :


Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 21 вересня 2006 року у справі №15/90 (суддя Мохонько К.М.) відкритому акціонерному товариству „Лубенський м’ясокомбінат”, м. Лубни відмовлено в задоволенні позовних вимог до відкритого акціонерного товариства „М’ясокомбінат „Ятрань”, м. Кіровоград.

Рішення мотивоване тим, що позивач поставив відповідачеві м’ясопродукти на загальну суму 276 140,60 грн. Позивач повернув відповідачеві кошти, які останнім були сплачені за поставлене м’ясо, а відповідач повернув позивачеві поставлене м’ясо. Таким чином, борг відсутній.

          Позивач з таким рішенням суду не погодився і звернувся з апеляційною скаргою. Посилається на те, що м’ясо повернуто не в повному обсязі –існує заборгованість за 1010 кг. на суму 11 481, 78 грн. по ціні 13,70 грн., але відповідач відвантажив дану продукцію за ціною 13.64 грн. Підлягають стягненню і річні 148,89 грн. Просить рішення суду скасувати, прийняти нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги та покласти на відповідача судові витрати.

У відзиві на апеляційну скаргу відкрите акціонерне товариство „М’ясокомбінат „Ятрань”, м. Кіровоград, зазначає, що судом першої інстанції повно з’ясовано усі обставини справи, що мають значення для вирішення спору, вірно застосовано норми матеріального та процесуального права. Просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, рішення без змін.

У судовому засіданні представник позивача, підтримав доводи по апеляційній скарзі, представник відповідача проти задоволення апеляційної скарги заперечує.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.10.2006 розгляд справи призначений на 06.11.06р.

Вислухавши представників сторін, дослідивши докази у справі, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Зокрема, не знайшло свого підтвердження у судовому засіданні твердження позивача в апеляційній скарзі про те, що йому відповідачем м’ясо повернуто не в повному обсязі.

Так з матеріалів справи видно, що повернення м’яса відповідачем відбувалося на підставі видаткової накладної № 23106 від 11.01.05р., (а.с. 45, 69) та накладної № 154742 (а.с. 46) від 11.01.05р., з якої вбачається, що при поверненні м’яса воно перевантажувалось і його вага становить 3327 кг.

Позначка на видатковій накладній (а.с. 69), з якої вбачається, що фактично позивач отримав тільки 2317 кг., здійснена невідомою особою без належних повноважень і без повідомлення відправника. Крім того, цей надпис спростовується змістом накладної № 154742 (а.с.46) у достовірності якої немає підстав сумніватися, і яка позивачем не спростована.

Тому правильним є висновок суду першої інстанції про те, що борг відсутній.

Неправомірним є посилання позивача на ст. 610 ЦК України, відповідно до якої порушенням зобов’язання є його невиконання, або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання), тому що відповідач належним чином виконав своє зобов’язання і повернув м’ясо в повному обсязі.

Таким чином, не має підстав для задоволення апеляційної скарги, рішення має бути залишено без змін, а апеляційна скарга –без задоволення.

Керуючись ст.ст. 101, 103, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд, -


П О С Т А Н О В И В:


Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства „Лубенський м’ясокомбінат”, м. Лубни залишити без задоволення, а рішення господарського суду Кіровоградської області від 21.09.06. по справі № 15/190 без змін.


Постанова може бути оскаржена у місячний строк до Вищого господарського Суду України через Дніпропетровський апеляційний господарський суд.

                    


Головуючий суддя                                                            Л.М.Білецька


Суддя                                                                                І.М.Науменко


Суддя                                                                                О.В.Голяшкін