Рішення №291396

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"28" листопада 2006 р. Справа № 8/386-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді Хом'якової В.В. при секретарі Зибцевій А. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом заступника прокурора Суворовського району м. Херсона в особі Управління Пенсійного фонду України у Суворовському районі м. Херсона

до колективного підприємства Житлово-експлуатаційної контори молодіжногожитлового комплексу

про стягнення 5449 грн. 97 коп.


за участю

представників сторін:

прокурор М'ясніков К.К.

від позивача - зав.юрсектором Штуца О.М.

від відповідача - не прибув


          Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України спори за зверненнями Управління Пенсійного фонду України про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків підвідомчі адміністративним судам. До початку діяльності адміністративних судів, адміністративні справи вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Заступник прокурора Суворовського району м. Херсона звернувся до суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона (позивач) з позовом про стягнення з комунального підприємства Житлово-експлуатаційної контори молодіжного житлового комплексу (відповідач) 5449 грн. 97 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування.

          Відповідач письмових заперечень проти позову не надав. Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоч був належним чином проінформований про час та місце розгляду справи. Суд вважає що неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті.

          Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, прокурора, суд -

в с т а н о в и в :


Колективне підприємство Житлово-експлуатаційна контора молодіжного житлового комплексу є юридичною особою і, відповідно ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", платником страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування. Перебуває на обліку управління ПФУ у Суворовському районі м. Херсона.

Згідно п.6 ст.20 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники повинні сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідачем надавались до Управління ПФУ розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, але внески сплачувались не в повному обсязі та несвоєчасно. Згідно розрахунків суми страхових вннесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з травня по серпень 2006р. відповідач задекларував до сплати 5444 грн. 97 коп., але доказів сплати до ПФУ задекларованого зобов'язання немає. Станом на 20 вересня 2006 року відповідач має борг в сумі 5444 грн. 97 коп. , що підтверджується відомостями картки особового рахунку страхувальника.

Відповідно до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1086 - IV від 10.07.03р. у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені.

Доказів сплати боргу за вказаний період суду не надано. Позовні вимоги підтверджені належними доказами задовольняються у сумі 5444 грн. 97 коп.(в позовній заяві зазначена ціна позову 5449 грн. 97 коп.). Судовий збір не стягується згідно зі ст. 94 КАС України.

На підставі ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та керуючись ст. ст. 159 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :


          1. Позов задовольнити у сумі 5444 грн. 97 коп.. Стягнути з колективного підприємства Житлово-експлуатаційної контори молодіжного житлового комплексу (м. Херсон, вул. 200 років Херсона, буд. 38, кв. 7, р/рахунок 260057947 в ХОД АППБ "Аваль", МФО 352093, код ЄДРПОУ 24117936) 5444 грн. 97 коп. заборгованості по страховим внескам на користь Управління Пенсійного фонду України Суворовському районі м. Херсона (м. Херсон, вул. Кременчуцька 69, р/рахунок 256033011202 в ОПЕРВ ХОУ Ощадбанку, МФО 352457, код ЄДРПОУ 21294856), виконавчий лист надіслати позивачеві після набрання постановою законної сили.

          2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          3. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.Суддя В.В. Хом'якова