Рішення №291402

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.11.06

          Справа №15/614-06.


За позовом: Роменської міжрайонної державної податкової інспекції

До відповідача: Орендного підприємства «Роменська друкарня»

про припинення юридичної особи


СУДДЯ                    Резниченко О.Ю.

За участю представників:

від позивача: Васильченко., довіреність від 29.09.2006р., №6968/10/10-011.

від відповідача: не з‘явився


При прийнятті рішення про припинення юридичної особи, органи ДПІ діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб’єкти владних повноважень. Відповідно до ч.1, п.4 ст.17 КАС України, спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства і належать до компетенції адміністративних судів.

Враховуючи викладене, справа №15/614-06 підлягає розгляду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Суть спору: Позивач подав позовну заяву про припинення юридичної особи Орендного підприємства «Роменська друкарня», яке зареєстровано виконавчим комітетом Роменської міської ради 22.12.1993 року за №328 як суб’єкт підприємницької діяльності, в зв’язку з тим, що відповідач в порушення діючого законодавства не подає до податкового органу податкову звітність більше року.

Відповідач відзив на позов не подав, повноважного представника в засідання суду не направив, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:


Орендне підприємство «Роменська друкарня» зареєстроване виконавчим комітетом Роменської міської ради 22.12.1993 року за №328 за юридичною адресою: Сумська область, м.Ромни, бул. Жовтневої революції, 5, код 02468629, та знаходиться на обліку в Роменській МДПІ і є платником податків і зборів передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, що підтверджується матеріалами справи, а саме довідкою про взяття на облік.

Згідно облікових даних Роменської МДПІ відповідач має стан платника, що “не звітує більше року”. Відповідно до довідки Сумської МДПІ, відповідач з червня 2005р. по теперішній час не подає податкової звітності згідно до вимог чинного законодавства, чим порушує вимоги п. п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.

Матеріалами справи підтверджується, а саме, довідкою МДПІ від 16.10.2006р., що заборгованість перед бюджетом та переплата до бюджету у відповідача відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 33, ч. 1,2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” від 15.05.2003 р. № 755- ІV юридична особа припиняється за судовим рішенням, прийнятим у випадках, передбачених законом. Підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Доказів повідомлення податкового органу про свою фінансово-господарську діяльність і надсилання йому податкових звітів за зазначений період відповідач не подав, в засідання суду не з‘явився, позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи, є правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –


ПОСТАНОВИВ:


1.Позов задовольнити повністю.

2.Припинити юридичну особу - Орендне підприємство «Роменська друкарня» (Сумська область, м.Ромни, бул. Жовтневої революції, 5, код 02468629), яке було зареєстровано виконавчим комітетом Роменської міської ради 22.12.1993 року за №328 як суб’єкт підприємницької діяльності.

3.Відповідно до ст.49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, у день набрання рішенням законної сили, направити його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.

4.Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.СУДДЯ                                                                                 О.Ю.РЕЗНИЧЕНКО
Повний текст постанови підписано 27.11.2006 року.