Рішення №291406

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

29.11.06                                                                                           Справа№ 2/1605-3/173А


Суддя Н.Березяк при секретарі І. Сеник розглянула матеріали справи

за позовом Жидачівський районний центр зайнятості, м. Жидачів

відповідача : СГ ТзОВ „Ходорківці”, с. Ходорківці

Про стягнення 519,43 грн.

За участю представників:

Від позивача: Бойко І.Є. –пред-к

Від відповідача: не з”явився

Суть спору: Позов заявлено Жидачівський районним центром зайнятості до СГ ТзОВ „Ходорківці” про стягнення 519,43 грн.

В судовому засіданні позивач позов підтримав, просив задоволити позовні вимоги з мотивів наведених в позовній заяві, матеріалах справи та поясненнях наданих в судовому засіданні.

          Відповідач в жодне із судових засідань участь свого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи ухвалами господарського суду, які направлялись сторонам рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення. За таких обставин суд вважає, що справа у відповідності до вимог ч.2 ст.128 КАС України, може бути розглянута за відсутності відповідача.

          Суд заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності , встановив наступне:

СГ ТзОВ „Ходорківці” зареєстрований, як платник внесків на загальнообов”язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до ч. 3 ст. 17, п. 2 ч. 2 ст. 35, ч. 2 ст. 38, ст. 39 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці; роботодавець зобов‘язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, не застосовується. Спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку. Розмір внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття визначено у п. 2 ст. 1 Закону України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов‘язкового державного соціального страхування” № 2213-ІІІ від 11.01.2001 року, який згідно з ч. 1 ст. 6 цього ж Закону набрав чинності з 01.01.2001 року.

Відповідач заборгував позивачу за І півріччя 2006 року 2 588,99 грн. внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов‘язкового державного страхування на випадок безробіття за І півріччя 2006 рік, яка була подана товариством позивачу.

Рішенням господарського суду Львівської області, яке набрало законної сили, присуджено до стягнення з відповідача на користь Жовківського районного центру зайнятості 2 069,53 грн. боргу. Позивачем заявлено до стягнення 519,43 грн., що не охоплено попереднім рішенням суду.

У відповідності до ч.2 ст.12 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Окрім того, відповідно до п.5 цієї ж статті, Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.

Відповідач в судове засідання не з”явився, доказів оплати боргу чи заперечень на позов суду не представив.

Враховуючи відсутність заперечень з боку відповідача, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення .

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160-163, 167, 258 КАС України, суд -


П О С Т А Н О В И В:


1. Позов задоволити.

2. Стягнути з СГ ТзОВ „Ходорківці” ( 81726, Львівська обл., Жидачівський р-н, с. Ходорківці, р/р 260025499 ) на користь Жидачівський районного центру зайнятості (81700, Львівська обл., м. Жидачів, вул.. Шашкевича, 28, р/р 37170301900157) –519,43 грн. - основного боргу.

3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.

4. Постанову може бути оскаржено в порядку, визначеному главою 1 розділу ІV КАС України.

Повний текст Постанови виготовлений та підписаний, в порядку, визначеному ч.3 ст.160 КАС України, 29.11.2006р.
Суддя                                                                                                     Березяк Н.Є.