Рішення №291448


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 грудня 2006 р. Справа № 8/435-06


Суддя господарського суду Мельник І.Ю.

при секретарі судового засідання Гнилюк О.В. , розглянувши матеріали справи

за позовом:ДПІ у м. Вінниця (вул. 30- річчя Перемоги , 21, м. Вінниця , 21027)

до:ПВК Фірма "Янтар" (вул. 1 - Травня , 86, м. Вінниця ,21000)

про припинення юридичної особи

          

Представники :

позивача : Кудріна А.В., за дорученням

відповідача : не з"явився


ВСТАНОВИВ :

Подано позов про припинення юридичної особи ПВК Фірма "Янтар" вул.1-Травня,86,м.Вінниця,21000, в зв'язку з неподанням ним до Державної податкової інспекції у м. Вінниці податкової звітності з1997 року.

Представником позивача подано клопотання про незастосування технічної фіксації судового процесу (аудіозапису), яке підлягає задоволенню.

Представник відповідача відзиву на позовну заяву та витребуваних судом матеріалів не надів. В судове засідання не з’явився з невідомих для суду причин. Відповідач не повідомив суд і не пояснив причини неявки в судове засідання його представника та ненадання додаткових доказів витребуваних ухвалою суду. За таких обставин суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів, але відмовився і не скористався цим правом.

Вислухавши представника позивача, оцінивши подані в справу докази та дослідивши їх, суд з’ясував, що юридична особа ПВК Фірма "Янтар" вул.1-Травня,86,м.Вінниця,21000,зареєстрована Ленінською районною радою народних депутатів виконкомом Вінницької області реєстраційний № 444 від 29.12.93р.

Довідкою позивача № 15949/10/15 від 09.10.06 року стверджується, що ПВК Фірма "Янтар" вул.1-Травня,86,м.Вінниця,21000, не подає податкову звітність до Державної податкової інспекції м. Вінниці з 1997 року.

Відповідно до п.16.4 ст. 16 Закону України “Про оприбуткування прибутку підприємств” від 28.12.94 р. із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємництва повинні до 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подавати до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний квартал, розрахований наростаючим підсумком з початку звітного фінансового року. З 01 квітня 2001 року подання звітності регулюється п.п 4.1.4 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. із змінами і доповненнями, згідно якого, - податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю-протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю-протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарного року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

У відповідності з п.2 ст.9 Закону України “ Про систему оподаткування” від 25.06.1991р., платники податків зобов’язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів. Згідно п.8 ст.19 Господарського кодексу України усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані визначені законом. Пунктом 15 ст.58 вищезазначеного кодексу визначено, що скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом. Згідно ч. 2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” підставами для постановляння судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, крім іншого, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідач доказів в спростування позовних вимог суду в засідання не надав, а тому суд вважає, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 33 та абз. 5 п. 2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”, ст.ст. 158-163 та ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -


ПОСТАНОВИВ :


1. Позов задоволити.

2.Припинити юридичнуо собу, ПВК Фірма "Янтар" вул.1Травня, 86, м.Вінниця, 21000, зареєстрована Ленінською районною радою народних депутатів виконкомом Вінницької області реєстраційний № 444 від 29.12.93р. Код ЄДРПОУ- 20094859. код ЄДРПОУ 20112209.

3. Копію постанови надіслати відповідачу та після набрання постановою законної сили державному реєстратору ( вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21100 , міськвиконком) для виконання вимог встановлених ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя Мельник І.Ю.Повний текст постанови оформлений і підписаний 05.12.06 року.