Рішення №296541

Головуючий в суді 1 інстанції Шимко В.П.                                                     Справа № 22ц2027

Доповідач Жигановська О.С.                                                                          Категорія 61

УХВАЛА

ІМЕНЕМ           УКРАЇНИ

08.11.2006  року                   Апеляційний  суд  Житомирської  області  в

складі:

головуючого                            Жигановської  О.С.

суддів                                        Микитюк  О.Ю.,   Омельчука  МЛ.

при  секретарі                          Нечипоренко  І.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі

справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2

,                                                                ОСОБА_3            про

встановлення    факту  батьківства

за    апеляційною  скаргою  ОСОБА_1 на    рішення  Бердичівського  міськрайонного  суду    Житомирської області  від  25.07.2006  року

встановив:

В   липні   2004   року   ОСОБА_1.   пред'явив   позов   до   своєї

матері     ОСОБА_2.     про     визнання     батьківства.   Позивач

зазначив, що відповідачка з 1976 року перебувала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_4, від якого 03.03.1979 року народила його, тобто ОСОБА_1. В травні 197 9 року батьки припинили стосунки. Однак, ОСОБА_4. визнавав його своїм сином, надавав кошти на утримання, приїздив до нього, купував подарунки. В квітні 1992 року  батьки  знову  зійшлися  і  стали    проживати  однією  сім'єю.

Встановлення батьківства необхідно для отримання спадщини після  смерті  ОСОБА_4.

В процесі розгляду справи ОСОБА_1. уточнив позовні вимоги і просив на підставі ст.ст.128,130 Сімейного кодексу України   встановити   факт   батьківства   ОСОБА_4.    стосовно   нього

(позивача).

Рішенням Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 25.07.2006 року в задоволенні позову відмовлено за безпідставністю.

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду і направити справу на новий розгляд. На думку апелянта, судом невірно застосовані норми матеріального права - суд керувався нормами СК, а необхідно було керуватись КЗпШС. Також висновки суду  не  відповідають  матеріалам  справи.

Перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що скарга не підлягає  до  задоволення  з  наступних  підстав.

Судом встановлено, що позивач народився 03.03.1979 року(а.с.4). Відомості про його батька - ОСОБА_5 внесені в запис акту про народження за заявою матері -ОСОБА_2. (а.с.36). Мати позивача в шлюбі з ОСОБА_4 ніколи не перебувала. Останній помер ІНФОРМАЦІЯ_1  року   (а.с.5).

Згідно зі ст.130 Сімейного кодексу України у разі смерті чоловіка,   який   не   перебував  у  шлюбі   з  матір'ю  дитини,   факт  його

батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Підставою для встановлення факту батьківства можуть бути будь-які відомості, що свідчать про походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до норм ЦПК. Критерієм визначення походження дитини  від  певної  особи  є  наявність  кровного  зв'язку  між  ними.

Оскільки позивачем не надано переконливих доказів, які б підтверджували дану обставину, тому суд 1 інстанції обґрунтовано відмовив  в  задоволенні  його  позову.

Суд надав належну оцінку зібраним по справі доказам, зокрема показам свідків ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_9., ОСОБА_10., і вирішив спір з дотриманням вимог ст.130 Сімейного кодексу України. Підстав для скасування  рішення  не  вбачається.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують і не свідчать про порушення судом норм матеріального чи процесуального  права.

Керуючись   ст.ст.209,218,303,307,308,,313,314,315,319,324,325   ЦПК України,   апеляційний  суд

ухвалив:'

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від  25.07.2006  року  залишити  без  змін.

Ухвала  апеляційного  суду  набирає  законної  сили  з  моменту проголошення  і  може  бути  оскаржена  в  касаційному  порядку  до Верховного  Суду  України  протягом  двох  місяців  з  дня  набрання законної  сили  цією  ухвалою^

Головуючий:        Судді