Рішення №296593

Справа № 22а/1161                                                          Головуючий в суді 1і інст. Білоусенко І.В.

Категорія 13                                                                               Доповідач Худяков А.М.

Постанова

Іменем  України

"09"  листопада  2006року

Апеляційний  суд  Житомирської  області  у  складі: головуючого:   Худякова  A.M.,

суддів:   Товянської  О.В.,   Широкової  Л.В.,

при  секретарі  -  Прищепі  О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги, Управління пенсійного фонду України в Овруцькому районі про стягнення невиплачених  коштів,

за апеляційними скаргами Управління пенсійного фонду України в Овруцькому районі, Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги на рішення Овруцького районного суду Житомирської  області  від  5  грудня  2005  року,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернувся до суду із позовною заявою і просив стягнути на його користь з відповідачів заборгованість по виплатах, передбачених ст.ст.37,39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Посилався на те, що він є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи і має право на отримання коштів, але отримував соціальні виплати у розмірах, менших,   ніж  це  передбачено  вказаним  Законом.

Рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від  5  грудня  2005  року  позов  задоволено.

У апеляційних скаргах відповідачі просять скасувати це рішення. Зазначають, що рішення суду винесене з порушенням норм матеріального та процесуального права. На думку апелянтів, порушень закону при виплаті позивачеві зазначених коштів не допущено.

Розглянувши  справу  в  межах,   визначених  ст.195  КАС  України, суд   вважає,    що   апеляційні       скарги       підлягають   задоволенню   з наступних  підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивач має право на

пільги та компенсації встановлені Законом України "Про статус

та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок

Чорнобильської  катастрофи".                                                

Відповідно до статті 62 цього Закону, його застосування проводиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами, іншими  центральними  органами  виконавчої  влади.

Отже, спірні правовідносини крім Закону регулюються постановами  Кабінету  Міністрів  України.

Фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону здійснюється за рахунок Державного бюджету (ст.63 Закону).

Постановою КМУ від 20.06.2000 року №987 "Про затвердження Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення" передбачено, що фінансування видатків Фонду здійснюється Державним казначейством в межах наявних фінансових ресурсів шляхом переказу коштів терито­ріальним управлінням Державного казначейства на підставі поданого Міністерством надзвичайних ситуацій розподілу коштів Фонду. Перелік видатків на здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, що фінансуються з Фонду, затверджується Законом України  "Про  державний  бюджет  України"  на  відповідний  рік.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №863 від 26.07.1996 року відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів, схваленої Верховною Радою України від 11.10.1995 року, установлено розміри виплат, передбачених вказаним Законом.

Судом встановлено, що позивач всі виплати у визначених названою постановою розмірах за спірний період часу отримав, тому  його  вимоги  безпідставні.

За таких обставин суд скасовує оскаржене рішення та приймає  нову  постанову  -  про  відмову  в  задоволенні  позову.

Керуючись ст.62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", постановою Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 195,196,198,202,205,207  КАС  України,   апеляційний  суд  -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі, Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги задовольнити. Рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 5 грудня 2005 року скасувати, прийняти  нову  постанову.

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову до Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги, Управління пенсійного фонду України в Овруцькому районі  про  стягнення  невиплачених  коштів  за  безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного  суду  України  протягом  місяця.

Головуючий