Рішення №296718

Справа №22-а-522/06 Суддя першої інстанції Пісоцький О.М.

Категорія 14 Суддя-доповідач апеляційного суду Козаченко В.І.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

головуючої Буренкової К.О.,

суддів: Колосовського С.Ю., Козаченка В.І.

при секретарі судового засідання Гапєєвій Т.В., без участі сторін,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві матеріали

за апеляційною скаргою начальника державної виконавчої служби в Арбузинському районі миколаївської області (далі - ДВС Арбузинського району)

на ухвалу судді Арбузинського районного суду Миколаївської області від 10 липня 2006 року за адміністративним позовом ДВС Арбузинського району до відділення державного каз­начейства України в Арбузинському районі Миколаївської області (далі - ВДК Арбузинського району) про визнання дій неправомірними,

ВСТАНОВИЛА:

30 червня 2006 року ДВС Арбузинського району звернулась до Арбузинського районного суду з указаним позовом, вимагаючи зняти арешт з депозитного рахунку ДВС, накладений по­становою слідчого прокуратури Арбузинського району.

Ухвалою від 10 липня 2006 року суддя Арбузинського районного суду відмовив позивачу у відкритті провадження за вказаним позовом, вважаючи, що такі вимоги підлягають розгляду в порядку кримінального судочинства.

Вважаючи, що при винесенні вказаної ухвали суддею порушені правила адміністративної юрисдикції, встановлені Главою 1 КАС України, ДВС Арбузинського району просила ухвалу судді скасувати, а позов направити до того ж суду для розгляду по суті.

Вислухавши суддю - доповідача та дослідивши надані докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів позову вбачається, що 26 червня 2006 року ВДК Арбузинського району по­відомило позивача про накладення арешту постановою слідчого прокуратури Арбузинського району на майно ДВС, в тому числі на її депозитний рахунок.

Не погоджуючись з такими діями слідчого прокуратури та відповідача, позивач подав до суду позов про зняття відповідачем арешту з депозитного рахунку Арбузинської ДВС.

За таких обставин суддя місцевого суду обгрунтовано відмовив позивачу в відкритті про­вадження за вказаним позовом, так як, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Оскільки оскаржена ухвала судді районного суду ухвалена відповідно до вимог процесуа­льного права, то підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст. ст. 17, 109, 198 - 200, 205, 206 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ДВС Арбузинського району відхилити, а ухвалу судді Арбузинського районного суду Миколаївської області від 10 лиіщя 2006 року - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.