Рішення №299290

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

_________________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА

27.11.06                                                                                           Справа № 1/725-20/187А

Львівський апеляційний господарський суд у м. Львові в складі колегії:

судді-доповідача Мельник Г.І.

суддів Новосад Д.Ф.

Михалюк О.В.

при секретарі: Попко Р.

розглянувши апеляційну скаргу ТзОВ «Торгової компанії «Інтермаркет»б/н від 2.10.06р.

на постанову господарського суду Львівської області від 05.09.2006 року

у справі №1/725-20/187А

за позовом ТзОВ «Торгова компанія «Інтермаркет», м. Львів

до виконавчого комітету Львівської міської Ради

третя особа: ТзОВ «Нафта-Львів», м. Львів

про визнання протиправним рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 17.02.06р. №199          


за участю представників:

від позивача: Марчук В.Р.

від відповідача: не з’явився;

від третьої особи: не з’явився;


В ході судового засідання представникам сторін права та обов’язки, передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України роз’яснено, заперечення щодо складу суду не поступило.


Встановив: постановою господарського суду Львівської області (суддя Манюк П.Т.) від 05.09.2006 року у справі №1/725-20/187А відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Позивач з прийнятою постановою не погоджується, подав до Львівського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою задоволити позовні вимоги, оскільки вважає, що відповідно до ст.18 Закону України “Про автомобільні дороги” розташування будь-яких об”єктів, будівель, споруд або їх частин у межах “червоних ліній” вулиці не допускається, а будівництво автозаправної станції здійснено у межах червоних ліній магістральної вулиці загальноміського значення. Крім цього, ТзОВ “Нафта-Львів” (третя особа) збудувало автозаправну станцію на земельній ділянці, яка частково належить позивачу.

У запереченні на апеляційну скаргу третя особа –ТзОВ «Нафта-Львів»просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, постанову без змін, з тих підстав, що автозаправна станція на проспекті Червоної Калини,50 в м.Львові збудована на земельній ділянці площею 0,1 га, яка належить ТзОВ “Нафта - Львів”, відповідно до Державного акту на право власності на землю. Дана АЗС збудована відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 05.09.2003р. № 779, а покликання на ст. 18 Закону України «Про автомобільні дороги»безпідставне, оскільки до прийняття цього Закону обмежень у користуванні земельними ділянками не було.

Відповідач в судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час розгляду справи, колегія вважає за можливе справу розглянути у його відсутності за наявними у справі доказами.

Розглянувши апеляційну скаргу, вивчивши матеріали справи, наявні в ній докази, заслухавши пояснення представників сторін, колегія Львівського апеляційного господарського суду вважає, що постанову господарського суду Львівської області від 05.09.2006 року слід залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.          При цьому колегія виходила з наступного:

Відповідно до статті 24 Закону України «Про планування і забудову територій»фізичні та юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об’єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, зобов’язані отримати від виконавчих органів відповідних рад дозвіл на будівництво об’єкта містобудування.

Статтею 29 вказаного Закону передбачено, що документом, який засвідчує право на виконання будівельних робіт, є дозвіл на виконання будівельних робіт, який видається інспекцією архітектурно-будівельного контролю на підставі проектної документації, документа, що засвідчує право користування чи право власності на землю, рішення виконавчого комітету місцевої ради чи місцевої адміністрації про дозвіл на будівництво.

З матеріалів справи вбачається, що рішення виконавчого комітету Львівської міської Ради №779 про надання дозволу на проектування та будівництво тимчасової (в межах червоних ліній проспекту) автозаправної станція ТзОВ “Нафта-Львів” на пр.Червоної Калини, 50 прийнято 05.09.2003р., проектна документація виготовлена ПП “Універсал-проект”, узгоджена та зареєстрована управлінням архітектури і містобудування від 25.04.2005р. за №2-3471/20, дозвіл на виконання будівельних робіт на будівництво тимчасової автозаправної станції загального користування №198/05 виданий інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради 16.05.2005 року.

Як встановлено судом першої інстанції позивач просить визнати недійсним рішення виконавчого комітету Львівської міської Ради 17.02.06р. №199 “Про затвердження акта державної приймальної комісії про готовність до введення в експлуатацію тимчасової автозаправної станції на пр.Червоної Калини, 50” з мотивів, що ТзОВ “Нафта –Львів” збудувало автозаправну станцію на земельній ділянці, яка частково належить позивачу на праві постійного користування на підставі ухвали Львівської міської ради від 29.06.2000р. №693 та державного акту на право постійного користування землею від 20.02.01 р. ІІ-ЛВ №004867.

Відповідно до п.п. 1 п. б) ч. 1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування»від 21.05.1997р. №280/97-ВР до компетенції виконавчих органів міських рад належить прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у порядку, встановленому законодавством.

Пунктом 1 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 року №1243 передбачено, що прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів полягає у підтвердженні державними приймальними комісіями готовності до експлуатації об’єктів нового будівництва, їх інженерно-технічного оснащення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, нормативних вимог, вихідних даних на проектування.

Пунктом 8 вказаного Порядку передбачено, що робоча комісія повинна перевірити відповідність архітектурних і конструктивних рішень закінченого будівництвом об’єкта затвердженому проекту, санітарним, протипожежним, радіаційним та екологічним вимогам і нормам, а також вимогам з охорони праці, промислової безпеки і енергозбереження; виконаних будівельно-монтажних робіт вимогам нормативної документації; результатів проведених індивідуальних і комплексних випробувань устаткування нормативним показникам; виробничої документації нормативним вимогам.

Відповідно до пункту 27 вказаного Порядку акт державної приймальної комісії підлягає затвердженню у 15-денний строк органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, що утворив цю комісію, та реєструється в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка видала дозвіл на виконання будівельних робіт; не допускається затвердження акта про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта за відсутності підписів окремих членів державної приймальної комісії. Будь-які інші вимоги щодо затвердження акта чинним законодавством не передбачені, тому рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №199 від 17.02.2006р. про затвердження акта державної приймальної комісії про готовність до введення в експлуатацію тимчасової автозаправної станції на проспекті Червоної Калини, 50 прийняте у відповідності з чинним законодавством.

Крім цього, ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 09.02.06р. по справі №3/277-7/216, яка вступила в законну силу встановлено, що будівництво автозаправної станції здійснюється на частині належної ТзОВ “Нафта-Львів” на праві власності земельної ділянки площею 0,0647 га, яка не примикає до земельної ділянки позивача.

Відповідно до ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Крім цього, доказом про те, що будівництво АЗС проведено на земельній ділянці поза межами суміжного землекористування ТзОВ „Торгова компанія „Інтермаркет”, є висновок Управління архітектури та містобудування Львівської міської ради від 25.04.2005 року №2-3471/20 „Про погодження робочого проекту будівництва тимчасової автозаправної станції (АЗС) малої потужності на пр.Червоної Калини, 50 у м. Львові”.

          Також колегія погоджується з висновком місцевого господарського суду, що дія ст. 18 Закону України «Про автомобільні дороги», згідно якої розташування будь-яких об”єктів, будівель, споруд або їх частин у межах “червоних ліній” вулиці не допускається, не поширюється на дані правовідносини, оскільки дозвіл на виконання будівельних робіт на будівництво тимчасової автозаправної станції загального користування № 198/05 виданий інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради 16.05.2005 року, тобто до прийняття Закону України “Про автомобільні дороги”, який набрав чинності з моменту опублікування.

Щодо доводів скаржника про те, що незважаючи на надання дозволу на будівництво тимчасової АЗС, третьою особою збудовано капітальну споруду, то колегія погоджується з висновком суду, що термін „тимчасова” стосується не виду споруди, а терміну її експлуатації.

Отже, з огляду на вище викладене, колегія Львівського апеляційного господарського суду вважає, що постанова господарського суду Львівської області відповідає матеріалам справи, грунтується на чинному законодавстві і підстав для її скасування немає, зазначені в апеляційній скарзі інші доводи скаржника не відповідають матеріалам справи, документально необґрунтовані, не базуються на законодавстві, що регулює дані правовідносини, а тому не визнаються такими, що можуть бути підставою для скасування чи зміни оскаржуваного рішення.

Керуючись ст. ст. 86, 185, 195, 196, 198, 200, п. 1. ст. 205, 206 КАС України , суд

УХВАЛИВ:


          1.Постанову господарського суду Львівської бласті від 5.09.2006 року по справі за №1/725-20/187А залишити без змін.

          2.В задоволенні апеляційної скарги відмовити.

          3.Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку.

          4.Матеріали справи скеровуються в господарський суд Львівської області.


          

Головуючий–суддя Мельник Г.І.


Судді Новосад Д.Ф.


Михалюк О.В.