Рішення №301370


ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

_________________________________________________________________________________________________________

                                                                                                                                                                                                                  ПОСТАНОВА                                                                                                                                                                                                                            

29.11.06                                                                                           Справа № 01-16/54

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії

головуючого-судді Михалюк О.В.

суддів Новосад Д.Ф.

Мельник Г.І.

розглянув апеляційну скаргу Північого державного регіонального геологічного підприємства «Північгеологія»в оосбі Ковельської геологорозвідувальної експедиції

на ухвалу господарського суду Волинської області від 01.11.2006р.

у справі № 01-16/54

за позовом Ковельської геологорозвідувальної експедиції Північого державного геологічного підприємства «Північгеологія», м.Ковель

до спільного міжгосподарського підприємства «Любешівагробуд»

про стягнення 123 070,77 грн.,


з участю представників :

від позивача –Круглов С.С.

від відповідача –Матейчук В.П.; Сачук В.Ф.


В ході судового засідання сторонам права і обов”язки, передбачені ст.22 ГПК України роз”яснені, заперечень щодо складу суду не поступало.           

Ухвалою господарського суду Волинської області від 01.11.2006р. № 01-16/54 (суддя Якушева І.О.) відмовлено Ковельській геологорозвідувальній експедиції Північого державного геологічного підприємства «Північгеологія», м.Ковель у прийнятті позовної заяви до спільного міжгосподарського підприємства «Любешівагробуд»про стягнення 123 070,77 грн.

Не погоджуючись з даною ухвалою скаржник – Північне державне регіональне геологічне підприємство «Північгеологія»в особі Ковельської геологорозвідувальної експедиції подав до Львівського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати згадану ухвалу, посилаючись, зокрема, на наступне:

Ковельська геологорозвідувальна експедиція є відокремленим підрозділом ПДРГП «Північгеологія», знаходиться в м.Ковелі, здійснює геологорозвідувальні роботи в загальному процесі з підприємством та укладає господарські договори від імені підприємства, і у відповідності до ст.28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»в єдиному державному реєстрі відносно неї мається власний ідентифікаційний код, повне найменування, місцезнаходження, основні види діяльності та інші необхідні відомості.

Згідно ст.1 вказаного Закону, відокремлений підрозділ юридичної особи –це філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги в єдиному замкнутому технологічному процесі з юридичною особою, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

Тобто, як зазначає скаржник, в даному випадку, при поданні позову про стягнення боргу та штрафних санкцій з відповідача на підставі укладеного договору на виконання робіт по бурінню розвідувально-експлуатаційної свердловини для водопостачання школи в с.Ветли Любешівського району Волинської області від 16.05.2005р., Ковельська геологорозвідувальна експедиція представляє та захищає майнові інтереси головного підприємства і такі права їй надані не тільки затвердженим положенням, а й прямо закріплені законом.

Наводить скаржник і інші доводи, що є на його думку підставою для скасування оскаржуваної ухвали.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Сторонами в судовому процесі –позивачами і відповідачами –можуть бути підприємства та організації, зазначені в ст.1 Господарського процесуального кодексу України.

У відповідності до згаданої статті підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб»єкта підприємницької діяльсності мають право звертатись до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушення.

Як з»ясовано судом першої інстанції, згідно з п.3.1 Положення про Ковельську геологорозвідувальну експедицію Північного державного регіонального геологічного підприємства «Північгеологія», доданим позивачем до позовних матеріалів, експедиція є структурною одиницею ДРГП «Північгеологія»і не наділена правами юридичної особи, в тому числі на звернення до господарського суду з позовною заявою.          

В контексті викладеного, суд першої інстанції підставно дійшов висновку про відмову у прийнятті позовної заяви до розгляду.

За таких обставин, доводи скаржника зазначені в апеляційній скарзі, апеляційним судом не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст.104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваноїухвали.

На підставі наведеного та відповідно до вимог ст.ст.91,101-106 ГПК України,-


Львівський апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:


Ухвалу господарського суду Волинської області від 01.11.2006р. № 01-16/54 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.Головуючий суддя Михалюк О.В.


суддя Новосад Д.Ф.


суддя Мельник Г.І.