Рішення №301507

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" грудня 2006 р.

12:55

Справа № 6/538/06


м. Миколаїв


05.12.2006 р. 12 год. 55 хв. м. Миколаїв, Будинок Рад, вул. Адміральська, 22.каб. № 921

Господарський суд Миколаївської області в складі: судді Ткаченко О.В. при секретарі Засядівко О.О.

за позовом

Вознесенської об’єднаної державної податкової інспекції, Миколаївська область, м. Вознесенськ, пр. Братів Іпатових, 6.

до відповідача

Селянського фермерського господарства Павленко Миколая Миколайовича, Миколаївська область, Вознесенський район, с. Щербані.

про

Стягнення за рахунок активів податкової заборгованості в сумі 8709,94 грн.

Суддя Ткаченко О.В.

Представники:


Від позивача

Вдовіченко О.Г., довіреність від 10.01.06. № 381/10/10-002.

Від відповідача

Представник не з’явився.


Предмет спору: Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення за рахунок активів відповідача заборгованості зі сплати орендної плати за землю в сумі 8709,94 грн.

Відповідач заперечень проти позову не надав, представник в судове засідання не з’явився.

Ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та проведення підготовчого провадження надіслані на адресу відповідача та отримані ним 23.11.2006 року, про що свідчить поштове повідомлення № 4801893

Господарський суд, заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи,

встановив:

          Відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності –юридична особа Щербанівською сільською радою, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію 28.03.1995 року.

          Станом на 19.10.2006 року відповідач має заборгованість зі сплати орендної плати за землю в розмірі 8709,94 грн.

          Вказана заборгованість виникла у зв’язку з неповною сплатою нарахованих відповідачем до сплати в розрахунку на 2005 рік та у податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2006 рік сум орендної плати за період з серпня 2005 року по жовтень 2006 року.

          Виходячи з встановлених обставин, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

          Відповідно до ст. 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.          

          Відповідно до ст. 96 Земельного Кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

          Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України “Про плату за землю” № 2535 від 03.07.1992 року податкове зобов’язання по земельному податку, а також орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного(податкового) місяця.

          Відповідно до ст. 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»від 04.12.1990 року № 509-XII Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст. 3 Закону України від 21.12.2000 № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи, що станом на день розгляду справи заборгованість відповідача залишилась несплаченою, позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 94, 161-163 КАС України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ :

1.          Позовні вимоги задовольнити.

2.          Стягнути за рахунок активів з селянського фермерського господарства Павленко Миколая Миколайовича, Миколаївська область, Вознесенський район, с. Щербані, код 23037282 на користь Вознесенської об’єднаної державної податкової інспекції, Миколаївська область, м. Вознесенськ, пр. Братів Іпатових, 6, код 23090425 заборгованість в сумі 8709,94 грн.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя

О.В.Ткаченко