Рішення №301530

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

05.12.06р.

Справа № А10/385-06

За позовом  Західно-Донбаської об"єднаної державної податкової інспекції , м. Павлоград

до  Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 ,АДРЕСА_1 

про припинення підприємницької діяльності

Суддя  Кощеєв І.М.

Представники сторін:

  Від позивача: Мельник В.В.( дов.№ 31141/10 від 12.12.05р.)

Від відповідача: ОСОБА_1.( свідоцтво від 07.05.03р.)

СУТЬ СПОРУ:

         Західно - Донбаська об'єднана  податкова інспекція у  звернулася до господарського суду із позовною заявою, в якій просить суд припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 .

          Підстави з якими Позивач пов”язує свої позовні вимоги - Відповідач більше року не подає податкові декларації, документи фінансової звітності, як того вимагає чинне законодавство, що відповідно до ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”, є підставою для припинення підприємницької діяльності.

           Представник Відповідача  проти задоволення позовних вимог не заперечує.

           Господарський суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами.

          Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -

                                                                ВСТАНОВИВ:

 ОСОБА_1 зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності   07.05. 2003р., про що Юр'ївською райдержадміністрацією видане Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи № НОМЕР_1.

 Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування" Відповідач є платником податків і зборів (обов'язкових платежів).

 Згідно п. п. 2 п. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування"  та пп. 4.1.1., 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"  передбачений обов'язок платників податків подавати до державних податкових органів декларації та бухгалтерську звітність.

Відповідно до акту Західно-Донбаської об"єднаної державної податкової інспекції №8/17/35 від 20.10.06р. Відповідач, більше року не надавав декларації та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів до  Західно-Донбаської об"єднаної    державної податкової інспекції, м. Павлоград.

Відповідно до  ч. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" однією з підстав для винесення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Подані Позивачем документи підтверджують обґрунтованість позовних вимог і відсутність у Відповідача заборгованості по платежах до бюджету.

        За таких обставин, господарський суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

        Згідно вищезазначеного, керуючись ст. ст.   87, 94, 98, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, господарський суд, -  

П О С Т А Н О В И В :

      Адміністративний позов Позивача -задовольнити.

      Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1  ( ідентифікаційний номер НОМЕР_2). 

  

   Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. .

Суддя

І.М. Кощеєв

 Згiдно з оригіналом

Помічник судді

Т.М. Зеленська