Рішення №303761

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

                                                             Р І Ш Е Н Н Я  

                                                            іменем України

06.12.06 р.                                                                               Справа № 6/330пн                              

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді             Подколзіной Л.Д.

при секретарі судового засіданні Шабановой Н.Ю.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу:

за позовом: Державної податкової інспекції в Куйбишевському районі м.Донецька

до відповідача: Приватного підприємця ОСОБА_1 м.Донецьк

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця

за участю представників сторін:

від позивача: Зюкін А.В. -представник по довіреності від 28.11.2006р.  

від відповідача:  не з”явився

СУТЬ СПОРУ:

     Позивач, Державна податкова інспекція в Куйбишевському районі м.Донецька звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 м.Донецьк про припинення підприємницької діяльності  фізичної особи- підприємця.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на не дотримання відповідачем вимог  щодо своєчасного подання податковому органу податкових декларацій  та звітностей,  пов'язаних з нарахуванням та сплатою податків та зборів.

Відповідач  у судове засідання не з'явився, про час, дату  і місце слухання був належним чином повідомлений, що підтверджує штамп канцелярії суду на ухвалі про порушення справи,   позов не оскаржив, відзив на позовну заяву не надав. Зважаючи на достатність представлених позивачем документів справа розглядається по наявним в ній матеріалам відповідно до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази по справі, суд встановив, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності рішенням виконкому Куйбишевської районної ради м.Донецька народних депутатів НОМЕР_1., який мешкає за юрид. адресою: АДРЕСА_1.   

Громадянин, як самостійний суб'єкт господарювання, здійснює свою діяльність відповідно до вимог ст. 128 Господарського кодексу України.

Статтею 128 Господарського кодексу України визначено, що громадянин-підприємець зобов'язаний  своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів; сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом. 

Бухгалтерські звіти та податкові декларації, пов'язані з нарахуванням та сплатою податків, надаються податковому органу в порядку та строки, встановлені чинним законодавством  відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”.

     Зазначені документи податковому органу відповідач не подає з 01.04.2001р., про що свідчить акт камеральної перевірки НОМЕР_3, тобто діяльність відповідача суперечить вимогам  ст. ст. 19, 128 Господарського Кодексу України.             

Відповідно до ст. 247 Господарського Кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону, до нього застосовується адміністративно-господарська санкція у вигляді скасування державної реєстрації.

До того ж, згідно ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постанови судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

З урахуванням викладеного, вимога позивача про припинення підприємницької діяльності відповідача як суб'єкта підприємницької діяльності є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Судові витрати покласти на відповідача відповідно до ст. 49 ГПК України.

     Керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, на підставі п.8 ст.19, ст.ст. 128, 247 Господарського кодексу України,  ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, суд -

                                                              В И Р І Ш И В :

     

           Позов, Державної податкової інспекції в Куйбишевському районі м.Донецька до Приватного підприємця ОСОБА_1 м.Донецьк про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця  задовольнити.

          Припинити підприємницьку діяльність Приватного підприємця ОСОБА_1  м.Донецьк.

     У день набрання рішенням законної сили направити копію рішення державному реєстратору за місцезнаходженням Суб'єкта підприємницької діяльності для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (юрид. адреса:АДРЕСА_1, р/р не має, ІПННОМЕР_2) на користь державного бюджету України  державне мито у сумі  85,00 грн.

 Рішення було оголошено у судовому засіданні  06.12.2006р.

 Видати наказ після набрання рішення законної сили, по закінченні десятиденного строку з дня його прийняття.

         

Суддя                                                                         Подколзіна Л.Д.