Рішення №309438

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

____________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

ухвала про повернення

11.12.2006 року Справа № 15/482


Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:


головуючого:                                        Семендяєвої І.В.

суддів                                                  Єжової С.С.

                                                            Медуниці О.Є.


розглянув

апеляційну скаргу                              Дочірнього підприємства „Адмірал”

                                                            Штормівського сільського споживчого

                                                            товариства, с. Спеваківка

                                                            Новоайдарського району Луганської області

на рішення

господарського суду                    Луганської області

від                                                  21.11.06 (підписано 22.11.06)

у справі                                        № 15/482 (суддя Пономаренко Є.Ю.)


за позовом                                        Товариства з обмеженою відповідальністю

                                                  „Торгова фірма „Співдружність”, м. Луганськ

          

до відповідача                              Дочірнього підприємства „Адмірал”

                                                            Штормівського сільського споживчого

                                                            товариства, с. Спеваківка

                                                            Новоайдарського району Луганської області


про                                                  стягнення 4942 грн. 33 коп.


В С Т А Н О В И В :


Дочірнє підприємство „Адмірал” Штормівського сільського споживчого товариства, с. Спеваківка (відповідач по справі) подало до Луганського апеляційного господарського суду у встановлений ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України строк апеляційну скаргу від 04.11.06 (вхідний номер 1860 згідно відмітки канцелярії суду першої інстанції та вхідний номер 218 згідно відмітки канцелярії суду апеляційної інстанції на першому аркуші скарги) на рішення місцевого господарського суду від 21.11.06 (підписано 22.11.06) у справі № 15/482.

Частина 1 ст. 95 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні.

Згідно з ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.


Дочірнім підприємством „Адмірал” Штормівського сільського споживчого товариства (відповідачем) не виконанні вищезазначені вимоги закону, а саме до вказаної скарги взагалі не додано доказів направлення копії скарги позивачу по справі № 15/482 –Товариству з обмеженою відповідальністю „Торгова фірма „Співдружність”, м. Луганськ.

У додатку до апеляційної скарги було зазначено: „наказ про направлення до відрядження; штатний розклад ДП „Адмірал”; довіреність; квитанція про сплату державного мита; рішення господарського суду Луганської області від 21.11.06 по справі № 15/482”.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання копії скарги іншій стороні, у даному випадку позивачу у справі.

Таким чином, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга Дочірнього підприємства „Адмірал” Штормівського сільського споживчого товариства на рішення суду від 21.11.06 не приймається до розгляду і повертається заявнику Луганським апеляційним господарським судом з наведених вище підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, сторона у справі має право повторно подати апеляційну скаргу у загальному порядку з клопотанням про поновлення пропущеного процесуального строку.

Крім того, при повторному зверненні до суду апеляційної інстанції після усунення відповідачем вказаних вище недоліків слід звернути увагу на те, що апеляційна скарга підписана Коростельовим К.Є. без зазначення поряд з підписом посадового становища, що згідно з п. 1 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України може бути підставою для повернення апеляційної скарги.


Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів


                                                  У Х В А Л И В:


1. Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства „Адмірал” Штормівського сільського споживчого товариства, с. Спеваківка Новоайдарського району Луганської області на рішення господарського суду Луганської області від 21.11.06 по справі № 15/482 повернути заявникові без розгляду, а справу № 15/482 - господарському суду Луганської області.


Додаток тільки Дочірньому підприємству „Адмірал” Штормівського сільського споживчого товариства: апеляційна скарга від 04.11.06 на 1 аркуші, завірена ксерокопія довіреності від 10.05.06 № 1/05 на 1 аркуші, завірена ксерокопія наказу від 16.10.06 „Про відрядження” на 1 аркуші, завірена ксерокопія штатного розкладу працівників на 1 аркуші, квитанція від 04.12.06 № 8501721 як доказ сплати державного мита на 1 аркуші; опис вкладення на ім’я господарського суду Луганської області на 1 аркуші, всього на 6 аркушах.


Головуючий суддя                                                  І.В. Семендяєва


Суддя                                                                      С.С. Єжова


          Суддя                                                                      О.Є. Медуниця