Рішення №312208

Україна

Харківський апеляційний господарський суд


УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без розгляду

по адміністративній справі №АС 14/537-06


«9»листопада 2006 р. м. Харків


Суддя Харківського апеляційного господарського суду Твердохліб А.Ф.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги Приватного ремонтно-будівельного підприємства «Рембуд», м. Суми (вх. № 4081С/2-5)

на постанову господарського суду Сумської області від 05.10.06р. по справі № АС 14/537-06

за позовом Приватного ремонтно-будівельного підприємства «Рембуд», м. Суми до Державного підприємства «Національна компанія «Укренерго», м. Київ в особі відокремленого підрозділу Держенергонагляд у Північному регіоні, м. Харків

за участю третьої особи –Відкритого акціонерного товариства «Сумиобленерго», м. Суми

про визнання постанови нечинною, -


встановив:


07.08.06 р. Приватне ремонтно-будівельне підприємство «Рембуд», м. Суми, звернулося до господарського суду Сумської області з позовною заявою про визнання постанови №ОС 81/06-40 від 07.06.06 р. Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Сумській області відособленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»Державного підприємства Енергетична компанія «Укренерго»«Про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику»нечинною .

Постановою господарського суду Сумської області від 05.10.06 р. (повний текст підписаний 11.10.06 р.) в задоволенні позову відмовлено.

Позивач, не погоджуючись з даною постановою, подав 26.10.06 р. через господарський суд апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову господарського суду Сумської області від 05.10.06 р. по даній справі та прийняти нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.

Розглянувши матеріали апеляційної скарги, суддя-доповідач приходить до висновку про залишення її без розгляду з наступних підстав.

Порядок та строки апеляційного оскарження встановлюються ст. 186 КАС України, відповідно до п. 3 якої, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього кодексу –з дня складення її у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Як видно з матеріалів справи, оскаржувану постанову прийнято судом першої інстанції 05.10.06 р. Повний текст постанови підписано 11.10.06 р. Апеляційну скаргу подано до господарського суду 26.10.06 р. Заява про апеляційне оскарження постанови від 05.10.06 р. не подавалась.

Таким чином, апеляційну скаргу подано з порушенням строку в чотири дні, встановленого на її подання без клопотання про поновлення такого строку з зазначенням причини пропуску строку на подання та доказами в обґрунтування причини.

Відповідно до п. 6 ст. 186 КАС України, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 186, 190 КАС України суддя-доповідач,


ухвалив:


Апеляційну скаргу Приватного ремонтно-будівельного підприємства «Рембуд», м. Суми залишити без розгляду.

Повернути Приватному ремонтно-будівельному підприємству «Рембуд», м. Суми апеляційну скаргу з додатками до неї.

Суддя Твердохліб А.Ф.