Рішення №312785

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"29" листопада 2006 р.

Справа № 22/340-06-10533А


о 11 год. 00 хв.


господарський суд Одеської області у складі судді Торчинської Л.О.

при секретарі судового засідання Келіній М.Ю.,

за участю представників від позивача: Шовкопляс О.Є. –за довіреністю №14 від 06.02.2006р.

від відповідача: Сорочан М.В. –директор.


розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 5 господарського суду Одеської області в м. Одесі адміністративну справу № 22/340-06-10533А позовом Кодимського районного центру зайнятості до відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь" про стягнення заборгованості на суму 20238,04 грн.


Представник позивача надав уточнення позовних вимог віл 28.11.2006р. № 492, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 19306,77 гривень та пеню у розмірі 931,27 гривень.

Відповідач відзив на позов надав, в судовому засіданні проти уточнених позивних вимог заперечував, з підстав вкладених у відзиві на позов.


Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, суд встановив:


Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь" з 28.01.2000р. зареєстроване в Кодимському районному центрі зайнятості відповідно до ст.35 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Відповідно до п.2 зазначеної статі роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Згідно ст.17 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та п.п.5.3.та 5.7. Інструкції „Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходжень до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття” роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески 1 раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банку коштів на оплату праці. У разі нестачі у роботодавця коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі , нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду проводиться у пропорційних сумах.

Відповідно до ст. 12 вищезазначеного Закону функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

За даними позивача, відповідно до Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період 01.01.2002р. по 30.09.2003р., за відповідачем встановлена заборгованість у сумі 20238,04 грн. яка відповідачем на дату подачі позову не сплачена.

Як вбачається з матеріалів справи, Кодимський районний центр зайнятості забезпечує реалізацію питань, пов’язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною організацією, професійним навчанням, працевлаштуванням та соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян на території Кодимського району.

Відповідно до п.12 Положення про Кодимський районний центр зайнятості, центр здійснює контроль за своєчасним і повним надходженням відрахувань до державного фонду сприяння зайнятості та раціональним його використанням.

Згідно ст.17 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та п.п.5.3.та 5.7. Інструкції „Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходжень до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття” роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески 1 раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банку коштів на оплату праці. У разі нестачі у роботодавця коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду проводиться у пропорційних сумах.

Отже, з урахуванням зазначеного, судом не можуть бути прийняті до уваги заперечення відповідача щодо списання суми боргу як без надійного, на списання якого Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь" не використало своє право, у зв’язку, з тяжким фінансовим станом.

Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, засновані на діючому законодавстві та підлягають задоволенню у повному обсязі.


Керуючись ст. 161-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


ПОСТАНОВИВ:


1.Позовну заяву Кодимського районного центру зайнятості - задовольнити .

2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь" (с. Лисогірка, Кодимський район, Одеська область, 66004, р/р 2600100129002 АКБ Імексбанк, МФО 328384, ЄДРПОУ 30715176) на користь Кодимського районного центру зайнятості (м. Кодима, Одеської обл.., вул. Леніна, 69, код 20994327, рр37171301900250 в УДК в Одеській області, МФО828011) –19306,77 /дев’ятнадцять тисяч триста шість грн. 77 коп./ - недоїмки, 931,27 /дев’ятсот тридцять одну грн. 27 коп./ - пені.


Виконавчій лист видати в порядку ст. 258 КАС України.

Сторонам надано право ст.185 КАС України подати апеляційну заяву на постанову господарського суду Одеської області протягом 10 днів з дня її складання в повному обсязі.

Згідно п.1 ст.254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого п. 3 ст. 186 КАС України.Суддя                                                    Торчинська Л.О.