Рішення №312799

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"17" листопада 2006 р.

Справа № 29/420-06-10728


За позовом: ВАТ „Укртелеком” в особі центру обслуговування споживачів та продажу послуг Одеської філії ВАТ „Укртелеком”

до відповідача: ТОВ „Константа”

          

Про стягнення 882,85 грн.

                                                                                О.Ю. Аленін


          Представники:

Від позивача: Тодоріца Н.І. за довіреністю

Від відповідача: не з’явився


          Суть спору:           ВАТ „Укртелеком” в особі центру обслуговування споживачів та продажу послуг Одеської філії ВАТ „Укртелеком” звернувся до суду з позовом до ТОВ „Константа”, в якому просить стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 882,85 грн., яка складається з 849,56 грн. основного боргу та 33,29 грн. пені.

Відповідач у засідання суду не з’явився, відзив на позов не надав, тому справа розглядається у відповідності до ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представника позивача, оцінивши докази які мають значення для справи, - суд встановив:

Між ТОВ „Укртелеком” та ТОВ „Константа” було укладено договір № 04880U005291 від 16.08.2004р. про надання послуг зв’язку.

Згідно умов договору ТОВ „Укртелеком” зобов’язалось надавати послуги телефонного зв’язку, а ТОВ „Константа” зобов’язалось своєчасно вносити плату за користування телефоном, міжміські та міжнародні розиови, та інші послуги, надані по телефону.

Однак, в порушення умов договору, відповідач не провів розрахунок за надані послуги зв’язку, в результаті чого у відповідача станом на 01.09.2006р. виникла заборгованість в розмірі 849,56 грн., що підтверджується наданими суду рахунками.

Згідно ст.ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Таким чином, сума основного боргу, яка підлягає стягненню з відповідача складає 849,56 грн.

За несвоєчасне виконання відповідачем договірних зобов’язань, позивачем нарахована пеня в розмірі 33,29 грн.

Згідно ст. 546 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч.1,3 ст. 549 ЦК України).

Відповідно до п. 5.8 договору у разі несплати за надані послуги електрозв’язку понад встановлений термін (з 21 числа місяця, що настає після розрахункового періоду) Споживач сплачує пеню в розмірі 1% від затриманих платежів за кожну добу затримки, згідно з чинним законодавством.

Згідно з п. 2 ст. 36 Закону України „Про телекомуникації” в разі затримки оплати за надані підприємством зв’язку послуга, відповідач платить пеню, яка нараховується з вартості неоплачених послуг в розмірі облікової ставки НБУ, які діяла в період, за який нараховується пеня за кожну добу затримки.

Таким чином позивачем правомірно нарахована пеня в розмірі 33,29 грн., яка підлягає стягненню з відповідача.

За таких підстав позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі у сумі 882,85 грн., яка складається з 849,56 грн. основного боргу та 33,29 грн. пені.

Державне мито у спорі та витрати на інформаційне-технічне забезпечення судового процесу покласти на відповідача, відповідно до вимог ст.ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, ст. 82-85, ГПК України, суд,-


                                                            ВИРІШИВ:


1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з ТОВ „Константа” (м. Одеса, вул. Дніпропетровська дор., код 32716098) на користь ВАТ „Укртелеком” в особі центру обслуговування споживачів та продажу послуг Одеської філії ВАТ „Укртелеком” (м. Одеса, вул. Рішельєвська, 26, код 01186691) 849,56 грн. основного боргу, 33,29 грн. пені, 102 грн. держмита та 118 грн. за ІТЗ судового процесу.Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.


           Наказ видати згідно ст. 116 ГПК України.


          Суддя Аленін О.Ю.