Рішення №312893

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА


"28" листопада 2006 р.

Справа № 15/451-06-12039А


Господарський суд Одеської області у складі

Судді Петрова В.С.

При секретарі Стойковій М.Д.


За участю представників

Від позивача – Сєверов В.С.;

Від відповідача – Фанін О.В., Гульницький І.В., Стефко Д.О.,

Від третьої особи - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Альфред С.Топфер Інтернешнл (Україна)” до Одеської митниці про визнання дій та бездіяльності протиправними і зобов’язання виконати певні дії за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача – Компанії „YUROL UK LTD”, -

ВСТАНОВИВ:


Товариство з обмеженою відповідальністю „Альфред С.Топфер Інтернешенал (Україна)” звернулось до суду з позовом про визнання протиправними дій та бездіяльності Одеської митниці щодо ухилення від закінчення митного оформлення та випуску теплоходів „Al Qawiyyu” та „Pagane” за межі України.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.11.2006 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 15/451-06-12039А та справу призначено до судового розгляду.

Під час розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги, а саме: просить суд зобов’язати відповідача закінчити митне оформлення суден та випустити теплоходи „Al Qawiyyu” та „Pagane” за межі України.

Проте, згідно п. 6 розділу VII Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому підсудність таких справ визначається Господарським процесуальним кодексом України.

Так, відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі: справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві, крім: спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України, міждержавних договорів та угод віднесено до відання інших органів; справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного позовна заява в частині вимог про визнання дій та бездіяльності відповідача протиправними не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства у господарському суді.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі в частині вимог позивача про визнання дій та бездіяльності відповідача протиправними .


Керуючись п. 1 ч. 1 ст.157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства, суд –


У Х В А Л И В:


Провадження в адміністративній справі № 15/451-06-12039А в частині вимог Товариства з обмеженою відповідальністю „Альфред С.Топфер Інтернешнл (Україна)” до Одеської митниці про визнання дій та бездіяльності протиправними закрити.


Ухвала може бути оскаржена в порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.Суддя Петров В.С.