Рішення №313005

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" грудня 2006 р.

10:30

Справа № 17/593/06


м. Миколаїв


Господарський суд Миколаївської області,

головуючий суддя Коваль С.М.,

при секретарі Хімороді В.Г.,

за участю представників сторін:

від позивача: Чаричанський П.О., дов. № 263/9/10-00 від 02.03.2006 року;

від відповідача: повідомлений належним чином про місце засідання суду, в судове засідання не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/593/06

за позовом державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва (надалі –ДПІ у Центральному районі), м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24,

до дочірнього підприємства „Віор” (надалі-ДП „Віор”), м. Миколаїв, вул. 7-а Слобідська, 20.

про припинення юридичної особи та скасування державної реєстрації, -


В С Т А Н О В И В:


ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва звернулася з позовною заявою про припинення юридичної особи ДП „Віор” на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, посилаючись на те, що відповідач, як платник податків, починаючи з лютого 2005 року не подає податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності до податкових органів.

Дослідивши подані позивачем докази, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими.

Так, ДП „Віор” зареєстровано як юридичну особу і включено до Єдиного державного реєстру з ідентифікаційним кодом 32189081 з місцем знаходження: м. Миколаїв, вул. 7-а Слобідська, 20. Про це свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію № 32189081 від 20.09.2002 року .

Із довідки позивача вбачається, що ДП „Віор” було зареєстровано платником податків, і що станом на 31.08.2006 р. підприємство не має заборгованості із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів.

У відповідності з чинним податковим законодавством юридичні особи зобов’язані подавати органам податкової служби декларації та бухгалтерську звітність у встановлені п. 4.1.4. ст. 4 ЗУ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” строки.

Доводи позивача про те, що ДП „Віор” не надає органам податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності більше одного року підтверджується, зокрема, актом перевірки дотримання податкового законодавства № 359/15-118 від 05.09.2006 року.

У відповідності з абз. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи.

Таким чином, позовні вимоги ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва про припинення юридичної особи ДП „Віор” обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, господарський суд, -


ПОСТАНОВИВ:


1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Припинити юридичну особу та скасувати державну реєстрацію Дочірнє підприємство „Віор”, м. Миколаїв, вул. 7-а Слобідська, 20, ідентифікаційний код 32189081.

3.          В день набрання постановою законної сили її копію надіслати державному реєстратору –виконавчому комітету Миколаївської міської ради.

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги.

Постанову може бути оскаржено в порядку, встановленому ст. 186 КАС України.

Суддя

Коваль С.М.