Рішення №320486

Справа: 22-1646/06                                                 Головуючий у першій інстанції: Джуга С.Д.

Категорія:                                                                     Доповідач: Куштан Б.П.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2006 року колегія суддів палати з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області в складі:

головуючого - Куштана Б.П.,

суддів: Павліченка С.В. та Фазикош Г.В.,

при секретарі - Талпа CM.,

з участю заявниці ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ужгороді цивільну справу за клопотанням відповідача ОСОБА_1 ро поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Хустського районного суду від 12 квітня 2006 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, Липецько-Полянської сільської ради та Хустського районного відділу земельних ресурсів про скасування рішення та визначення порядку користування земельною ділянкою, -

встановила:

указаним рішенням позов ОСОБА_2  задоволено.

Відповідачка ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу лише 20.10.06 p., тобто зі значним пропуском установленого законом строку для апеляційного оскарження рішення суду. Заява про апеляційне оскарження не подавалася.

Просила поновити вказаний строк. На обґрунтування зазначала, що не подала своєчасно апеляційну скаргу через хворобу та похилий вік (73 р.)

Клопотання не підлягає задоволенню з таких мотивів.

Згідно з вимогами ст.ст. 294 ч.І, 295 ч.4 ЦПК заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, установлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до ст. 222 ч.З ЦПК особам, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні, копії судового рішення надсилаються протягом п'яти днів з дня проголошення рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Як убачається з матеріалів справи, копія рішення суду від 12.04.06 р. надіслана ОСОБА_1   17.12.06 p., тобто своєчасно, і цей факт не оспорюється.

Медична довідка від 04.09.06 р. не може бути взята до уваги, позаяк вона свідчить лише про те, що ОСОБА_1 потребує амбулаторного та стаціонарного лікування.

За правилами ст. 73 ЦПК України суд поновлює встановлений законом строк за клопотанням сторони або іншої особи в разі його пропущення з поважних причин.

Однак, за наведених обставин колегія суддів вважає, що строк апеляційного оскарження рішення суду пропущений без поважних причин і поновленню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 73, 294, 315, 317, 319 ЦПК України, -

ухвалила:

1. Відмовити ОСОБА_1 в поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Хустського районного суду від 12 квітня 2006 р. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.