Рішення №321770

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

07.12.06

          Справа №17/595-06.


Господарський суд Сумської області у складі судді Коваленка О.В., розглянувши заяву Дочірнього підприємства Державної Акціонерної компанії «Хліб України» «Кролевецький комбінат хлібопродуктів» про роз’яснення правової основи нарахування штрафних санкцій і пені, а також способу виконання рішення господарського суду Сумської області від 12.10.2006 р. та матеріали справи № 17/595-06 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі до Дочірнього підприємства Державної Акціонерної компанії «Хліб України» «Кролевецький комбінат хлібопродуктів» про стягнення 78 889 грн. 09 коп., -

В С Т А Н О В И В:


Рішенням господарського суду по справі №17/595-06 від 12.10.2006 року з Дочірнього підприємства Державної Акціонерної компанії «Хліб України» «Кролевецький комбінат хлібопродуктів» на користь Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі стягнуто 76 695 грн. 09 коп. недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за липень 2006 року, 394 грн. 00 коп. пені., 1800 грн. 00 коп. штрафних санкцій, 788 грн. 89 коп. держмита, 118 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

До суду звернулось Дочірнє підприємство Державної Акціонерної компанії «Хліб України» «Кролевецький комбінат хлібопродуктів» про роз’яснення правової основи нарахування штрафних санкцій і пені, а також способу виконання рішення господарського суду Сумської області у зв‘язку з порушенням 02.10.2006 р. провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 84 ГПК України у мотивувальній частині рішення вказуються обставини справи, встановлені господарським судом; причини виникнення спору; докази, на підставі яких прийнято рішення; зміст письмової угоди сторін, якщо її досягнуто; доводи, за якими господарський суд відхилив клопотання і докази сторін, їх пропозиції щодо умов договору або угоди сторін; законодавство, яким господарський суд керувався, приймаючи рішення.

На виконання вимог Господарського процесуального кодексу України судом в рішенні господарського суду Сумської області від 12.10.2006 р. були вказані та обґрунтовані всі підстави нарахування штрафних санкцій та пені.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Відповідно до Закону України "Про державну виконавчу службу" примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці Департаменту державної виконавчої служби, державної виконавчої служби Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя, державної виконавчої служби у районах, містах (містах обласного значення), районах у містах (далі - державні виконавці).

Таким чином, порядок виконання рішення суду чітко визначений Законом України «Про виконавче провадження».

Керуючись ст. ст. 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд, -


УХВАЛИВ:


1.          Роз‘яснити Дочірньому підприємству Державної Акціонерної компанії «Хліб України» «Кролевецький комбінат хлібопродуктів» наступне: правова основа нарахування штрафних санкцій і пені чітко зазначена в мотивувальній частині рішення господарського суду Сумської області від 12.10.2006 р., а спосіб виконання рішення господарського суду визначається державною виконавчою службою на підставі норм Закону України «Про виконавче провадження».Суддя                                                                      О.В. КОВАЛЕНКО