Рішення №321822

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

________________________________________________________________________


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"11" грудня 2006 р. Справа № 44/318-06

вх. № 11363/4-44


Суддя господарського суду Дюкарєва С.В.

при секретарі судового засідання Рудяк Т.О.

за участю представників сторін:

позивача - Скіпор В.А, дов. від 11.10.2006р. 3-ї особи - не з"явився відповідача - не з"явився

розглянувши справу за позовом ТОВ "СТЦ", м. Х-в 3-я особа -ДП "Укртек", м.Х-в

до КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" м. Х-в

про відновлення порушенного права та спонукання здійснити реєстрацію


ВСТАНОВИВ:


Позивач просить суд відновити порушене право позивача на реєстрацію права власності на об’єкти незавершеного будівництва та скасувати рішення КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” від 14.08.2006р. про відмову ТОВ “СТЦ” в державній реєстрації прав власності на об’єкти нерухомості; зобов’язати КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” зареєструвати за позивачем право власності на об’єкти незавершеного будівництва: нежитлові приміщення, розташовані на 1-му поверсі в 5-му під’їзді та прибудові до нього, а також прибудовані приміщення підвалу під прибудованою частиною нежитлових приміщень 1-го поверху в 5-му під’їзді, розташовані за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а.

Згідно наданих доповнень до позовної заяви, які прийняті ухвалою господарського суду Харківської області від 12.10.2006р. до розгляду, позивач просить суд відновити порушене право позивача на реєстрацію права власності на об’єкти незавершеного будівництва та скасувати рішення КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” від 14.08.2006р. про відмову ТОВ “СТЦ” в державній реєстрації прав власності на об’єкти нерухомості; зобов’язати КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” зареєструвати за позивачем право власності на об’єкти незавершеного будівництва: нежитлові приміщення, розташовані на 1-му поверсі в 5-му під’їзді та прибудові до нього, а також прибудовані приміщення підвалу під прибудованою частиною нежитлових приміщень 1-го поверху в 5-му під’їзді, розташовані за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а, загальною проектною площею 1290,29кв.м.

Позивач 17.11.2006р. надав уточнення до позовної заяви, в яких просить суд зобов’язати КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” зареєструвати за позивачем право власності на нежитлові приміщення, розташовані на 1-му поверсі в 5-му під’їзді та прибудови до нього за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а загальною площею 846,9кв.м., а також прибудовані приміщення підвалу під прибудованою частиною нежитлових приміщень 1-го поверху в 5-му під’їзді, розташовані за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а, загальною площею 443,39кв.м. Ухвалою господарського суду Харківської області від 28.11.2006р. зазначене уточнення прийнято судом до розгляду.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що зазначені нежитлові приміщення тертя особа в якості майнового вкладу внесла до статутного фонду позивача, а тому позивач набув права власності на них.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 14.09.2006р. до участі у справі на боці позивача у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено ДП “Укртек”. Третя особа надана відзив на позов, в якому зазначає, що відповідачем необґрунтовано відмовлено позивачу у реєстрації права власності, просить суд позовні вимоги задовольнити.

Крім того, третьою особою надано клопотання, в якому вона просить суд розглядати справу без участі її представника. У судове засідання 11.12.2006р. представник третьої особи не з’явився.

У судовому засіданні 11.12.2006р. представник позивача наполягає на позовних вимогах прийнятих судом ухвалою господарського суду Харківської області від 28.11.2006р. В іншій частині раніше заявлених позовних вимог відмовляється.

У судове засідання 11.12.2006р. відповідач не з’явився. Відповідачем 06.11.2006р. надано відзив на позов, в якому він проти позову заперечує, просить в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своїх заперечень відповідач посилається на те, що реєстрації підлягає тільки право власності на об’єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено, та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, яке проводить реєстрацію права власності на ці об’єкти.

Ухвалами господарського суду Харківської області учасники судового процесу повідомлені, що неявка їх представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи за наявними в ній матеріалами. За таких обставин справа розглядається згідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.

Рішенням господарського суду Харківської області від 18.04.2005р. по справі № 11/161-05 за ДП «Укртек» визнано право власності на об’єкт незавершеного будівництва - нежитлове приміщення соцкультпобуту, розташоване за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а.

На підставі зазначеного рішення відповідачем 02.06.2005р. внесено відповідний запис до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Крім того, рішенням господарського суду Харківської області від 30.08.2005р. по справі № 11/410-05 05 за ДП «Укртек» визнано право власності на об’єкт незавершеного будівництва – прибудовані приміщення підвалу, розташованого за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а, загальною площею 443,39кв.м.

Згідно протоколу № 1 загальних зборів учасників ТОВ «СТЦ» від 15.05.2006р. Дочірнім підприємством «Укртек» було засновано Товариство з обмеженою відповідальністю «СТЦ» та постановлено сформувати статутний капітал товариства у розмірі 145804грн. шляхом внесення ДП «Укртек» майнового вкладу у вигляді нежитлових приміщень, розташованих на 1-му поверсі за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а, та нежитлові вбудовано-добудовані приміщення підвалу, розташовані за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а, загальною проектною площею 1290,29 кв.м.

У відповідності до акту приймання-передачі та додатку до нього, підписаного сторонами 15.05.2006р., зазначені приміщення були передані третьою особою позивачу.

Третя особа звернулась до відповідача з заявою № 07/171 від 17.07.2006р., в якій просила внести до реєстру прав власності на нерухоме майно відомості про те, що спірні приміщення належать на праві власності ТОВ «СТЦ».

Рішенням від 14.08.2006р. відповідач відмовив в державній реєстрації прав власності на нерухоме майно, оскільки не було правових підстав для реєстрації.

З огляду на викладене, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Згідно з положеннями статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, а згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

У відповідності до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 07.02.2002 р. N 7/5, реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ).

Згідно п. 1.4 Тимчасового положення реєстрація прав власності на нерухоме майно (далі - реєстрація прав) - це внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів, коштом особи, що звернулася до БТІ.

У відповідності до ст. 115 Цивільного кодексу України господарське товариство є власником майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу.

Згідно ст. 26 Закону України “Про власність” об’єктами права власності господарського товариства, що є юридичною особою, є грошові та майнові внески його членів.

З огляду на приписи чинного законодавства, на даний час власником спірних приміщень є Товариство з обмеженою відповідальністю “СТЦ” – позивач по справі.

Згідно ч. 3 ст. 331 Цивільного кодексу України до завершення будівництва особа може укласти договір щодо об’єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності.

За таких обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про зобов’язання КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” зареєструвати за позивачем право власності на об’єкти незавершеного будівництва: нежитлові приміщення, розташовані на 1-му поверсі в 5-му під’їзді та прибудові до нього, а також прибудовані приміщення підвалу під прибудованою частиною нежитлових приміщень 1-го поверху в 5-му під’їзді, розташовані за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а, загальною проектною площею 1290,29кв.м., обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому суд вважає за можливе їх задовольнити.

Посилання відповідача на п. 1.6. Тимчасового положення, де зазначено, що реєстрації підлягають права власності тільки на об'єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку, за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, яке проводить реєстрацію права власності на ці об'єкти, не прийняті судом до уваги, оскільки вони не кореспондуються з положенням ч.3 ст. 331 Цивільного кодексу України.

В частині позовних вимог про скасування рішення КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” від 14.08.2006р. про відмову ТОВ “СТЦ” в державній реєстрації прав власності на об’єкти нерухомості, заявлених позивачем у позовній заяві, суд вважає за необхідне провадження у справі припинити на підставі п. 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційне-технічне забезпечення покладаються на позивача.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 1, 4, 12, 32, 33, 34, 43, 47-49, 75, 80, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, статтями 115, 331 Цивільного кодексу України, Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України 07.02.2002 р. N 7/5, -ВИРІШИВ:


Позовні вимоги задовольнити.

Зобов’язати Комунальне підприємство “Харківське міське бюро технічної інвентаризації”, м. Харків, пл. Рози Люксембург, 4, код 03355057 зареєструвати за Товариством з обмеженою відповідальністю «СТЦ», м. Харків, пр. Правди, 5, п. 8 (п/р 26005840779820 в ХОФ АКБ «Укрсоцбанк» м. Харків, МФО 351016, код 34331351) право власності на нежитлові приміщення, розташовані на 1-му поверсі в 5-му під’їзді та прибудови до нього за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а загальною площею 846,9кв.м., а також прибудовані приміщення підвалу під прибудованою частиною нежитлових приміщень 1-го поверху в 5-му під’їзді, розташовані за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 248а, загальною площею 443,39кв.м.

В решті позову провадження у справі припинити.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.


Рішення підписано 12.11.2006р.


Суддя Дюкарєва С.В.