Рішення №321879

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

          

13 грудня 2006 р.

№ 20/55д/06

Судова колегія Вищого господарського суду України у складі :


Полякова Б.М., –головуючого (доповідач у справі),


Катеринчук Л.Й.


Ткаченко Н.Г.

розглянувши касаційну скаргу

ВАТ “Запорізький арматурний завод”, м. Запоріжжя

на ухвалу

від 22.08.2006 р. Запорізького апеляційного господарського суду


у справі

№ 20/55д/06 господарського суду Запорізької області


за позовом

ВАТ “Запорізький арматурний завод”, м. Запоріжжя

до

1.          АТ “Наш банк”, м. Запоріжжя;

2.          ТОВ “Торговий дім “Запорізький арматурний завод”, м. Запоріжжя

третя особа

Громадська організація “Вкладники банку “Наш Банк”, м. Запоріжжя

про

визнання недійсним договору застави


в судовому засіданні взяв участь представник:

позивача

Бордюг О.В., ліквідатор


ВСТАНОВИВ:


ВАТ “Запорізький арматурний завод” звернулося до суду з позовною заявою до АТ “Наш банк” та ТОВ “Торговий дім “Запорізький арматурний завод” про визнання недійсним договору застави від 30.04.2003 р. № 10/2003.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 02.03.2006 р. провадження у даній справі було зупинено на підставі ст. 79 ГПК України до розгляду господарським судом Запорізької області справи № 21/9.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 08.08.2006 р. (суддя Гандюкова Л.П.) поновлено провадження у справі та призначено розгляд справи на 22.08.2006 р.

Позивач у справі –ВАТ “Запорізький арматурний завод” з ухвалою суду від 08.08.2006 р. не погодився та звернувся до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою.

Ухвалою Запорізького апеляційного господарського суду від 22.08.2006 р. (судді: Антонік С.Г. –головуючий, Мірошниченко М.В., Хуторной В.М.) відмовлено ВАТ “Запорізький арматурний завод” у прийнятті апеляційної скарги.

          Не погоджуючись з винесеною ухвалою суду апеляційної інстанції, ВАТ “Запорізький арматурний завод” звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Запорізького апеляційного господарського суду від 22.08.2006 р.

          На думку заявника касаційної скарги, судом апеляційної інстанції порушено норми процесуального права, зокрема ч. 2 ст. 124 Конституції України.

Заслухавши пояснення представника сторони, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судом норм процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом апеляційної інстанції, позивачем у справі в апеляційному порядку було оскаржено ухвалу господарського суду Запорізької області від 08.08.2006 р. про поновлення провадження у справі.

Статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на судовий захист, апеляційне та касаційне оскарження.

Пункт 8 частини 3 статті 129 Конституції України встановлює серед основних засад судочинства, зокрема, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Зокрема, такий випадок встановлений частиною 1 статті 106 ГПК України ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ст. 79 ГПК України господарський суд поновлює провадження у справі після усунення обставин, що зумовили його зупинення. Про зупинення провадження у справі та його поновлення виноситься ухвала. Ухвалу про зупинення провадження може бути оскаржено.

Отже, чинним законодавством не передбачено можливості оскарження ухвали про поновлення провадження у справі.

Відповідно до п. 1 ст. 62 ГПК України суд відмовляє у прийнятті позовної заяви (у даному випадку –апеляційної скарги), якщо вона не підлягає розгляду в господарських судах України.

Таким чином, суд апеляційної інстанції законно та обґрунтовано відмовив в прийнятті апеляційної скарги на судове рішення, що не підлягає оскарженню.

У зв’язку з чим, підстав для скасування ухвали суду апеляційної інстанції та відповідно для задоволення касаційної скарги боржника не вбачається.


З урахуванням викладеного та керуючись ст. ст. 55, 129 Конституції України, ст. ст. 62, 79, 106, 1115, 1117, 1119 –11111, 11113 Господарського процесуального кодексу України, суд


ПОСТАНОВИВ:


1.          Касаційну скаргу ВАТ “Запорізький арматурний завод” залишити без задоволення.

2.          Ухвалу Запорізького апеляційного господарського суду від 22.08.2006 р. у справі № 20/55д/06 залишити без змін.


Головуючий Б.М. Поляков

Судді                                                    Л.Й. Катеринчук

          

Н.Г. Ткаченко