Рішення №321885

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

16.11.06р.

Справа № А23/294

За позовом  Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ 

до  Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська, м. Дніпропетровськ 

про визнання недійсним рішення НОМЕР_1від 07.09.06 Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська

Суддя  Добродняк І.Ю.

Представники сторін:

  Від позивача: ОСОБА_2 - адвокат, дов. від НОМЕР_2    Від відповідача: Драган О.І. - держподатінспектор, дов. від 31.08.06, №18374/10/10-1

                               Шкільнюк О.П. - держподатінспектор, дов. від 26.09.06, №19942/10/10-1

СУТЬ СПОРУ:

Позивачем заявлений позов про визнання нечинним рішення відповідача НОМЕР_1від 07.09.06 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 580,75грн. та скасування його.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що застосування до позивача штрафних санкцій за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" оскаржуваним рішенням є неправомірним.

Вказане рішення прийнято з порушенням діючого законодавства, оскільки номер акту перевірки в оскаржуваному рішенні не відповідає номеру фактично складеного акту, крім того, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийнято з порушенням передбаченого п.7 ст.11 Закону України Про державну податкову службу в Україні" строку.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що вказане рішення винесено після перевірки, в ході проведення якої були встановлені порушення позивачем  вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", проти яких позивач не заперечує.

Твердження позивача щодо невідповідності номеру фактично складеного та номеру, який зазначений в рішенні,  є помилковим, так як акт був складений на бланку за № НОМЕР_3, а номер акту, на який йдеться посилання в оскаржуваному рішенні, це є його реєстраційний номер.

Щодо порушення строків застосування фінансових санкцій відповідачем зазначено, що оскільки перевірка проводилась співробітниками ДПА у Дніпропетровській області, другий екземпляр акту згідно вимог п.п.10, 11 Інструкції "Про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органам державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 17.03.01 № 110, надійшов до відповідача 01.09.06, тому рішення НОМЕР_1від 07.09.06 складено в межах встановленого строку.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В  :

07.09.06 Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська, (відповідач) винесено рішення про застосування фінансових санкцій до позивача № НОМЕР_4, яким відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено суму фінансових санкцій в загальному розмірі 580,75 грн.

Підставою для винесення оскаржуваного рішення про застосування фінансових санкцій є, як зазначено в рішенні, акт перевірки № НОМЕР_5 від 25.08.06.

З матеріалів справи вбачається, що номер акту № НОМЕР_5 є номером, за яким відповідачем зареєстрований в журналі реєстрації актів перевірки акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, складений Державною податковою адміністрацією у Дніпропетровській області  на бланку № НОМЕР_3 щодо перевірки господарської одиниці позивача -кіоску, що розташований  за адресою: АДРЕСА_1

Акт Державною податковою адміністрацією у Дніпропетровській області  направлений на адресу відповідача (за місцем реєстрації позивача) 31.08.06, отриманий відповідачем 01.09.06.

В ході зазначеної перевірки встановлені порушення з боку позивача вимог п.п. 1, 2, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа на суму 18,00 грн., що стало підставою для нарахування штрафних санкцій відповідно до  п.1 ст.17 цього Закону в сумі 90,00 грн.;  невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному "х"-звіті реєстратора розрахункових операцій, на 98,15 грн., що стало підставою для застосування до позивача штрафних санкцій  відповідно до ст.22 цього ж Закону в сумі 490,75 грн.

Акт складений в присутності реалізатора  позивача ОСОБА_3, підписаний нею без зауважень та заперечень.

Викладені в акті перевірки факти позивачем не спростовані, підтверджені наявними в матеріалах справи документами.

Закон України "Про державну податкову службу в Україні" надає органам державної податкової служби право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби встановлений затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.01 № 110 Інструкцією про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, відповідно до п.11 якої  рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за розглядом матеріалів перевірки приймається керівником органу державної податкової служби або його заступником протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта перевірки або вручення його поштою платнику податків (на підставі відмітки на поштовому повідомленні).

З огляду на викладене суд не приймає доводи позивача в якості підстав для визнання нечинним та скасування оскаржуваного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, вважає правомірним винесення відповідачем оскаржуваного рішення про застосування до позивача штрафних санкцій.

Керуючись ст.94, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В позові відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст. 186

Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

І.Ю. Добродняк

                                                                                                                                  15.12.06

 Згiдно з оригіналом

Помічник судді

Н.Ф. Голов'яшкіна