Рішення №324405

Справа № 11-а-982 -2006 року                                 Головуючий у І інстанції: Комлач О.Ф.

Доповідач: Драний О.П.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2006 року. Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Кіровоградської області

у складі: головуючого - судді Драного О. П.

суддів - Олексієнко І.С., Медведенка Ю.С.

з участю прокурора - Буран С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді матеріали справи за апеляцією ОСОБА_1. на постанову Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 25 вересня 2006 року, якою постанова слідчого прокуратури Олександрівського району Кіровоградської області юриста 1-го класу Левенця А.П. від 23 червня 2005 року про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою ОСОБА_2. стосовно нанесення ОСОБА_1. тілесних ушкоджень під час його етапування з ІТТ Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області до СІЗО №14 - скасована, а матеріали справи направлені в прокуратуру Олександрівського району для проведення додаткової перевірки, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою слідчого прокуратури Олександрівського району від 23 червня 2005 року відмовлено в порушенні кримінальної справи стосовно працівників міліції Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області по факту заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_1. під час його етапування в СІЗО №14 м. Кіровограда

В скаргах на вказану постанову ОСОБА_1 і в його інтересах захисник ОСОБА_2. просили її скасувати, вказуючи при цьому на те, що органами прокуратури по їх заявах про порушення кримінальної справи по факту заподіяння працівниками міліції Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області тілесних ушкоджень ОСОБА_1. під час його конвоювання в СІЗО №14 м. Кіроовграда, яке мало місце 28 липня 2004 року, не було проведено належної перевірки.

1

Постановою судді Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 25 вересня 2006 року постайова слідчого прокуратури Олександрівського району Кіровоградської області юриста 1-го класу Левенця А.П. від 23 червня 2005 року про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно працівників міліції Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області за заявою ОСОБА_2. щодо нанесення ОСОБА_1. тілесних ушкоджень під час його етапування з ІТТ Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області до СІЗО №14 - скасована, а матеріали справи направлені в прокуратуру Олександрівського району для проведення додаткової перевірки.

Суд, скасовуючи вищезазначену постанову слідчого, своє рішення мотивував тим, що останнім були істотно порушені вимоги кримінально-процесуального законодавства щодо повного і об"єктивного встановлення істини по заявам ОСОБА_1. і в його інтересах захисника - ОСОБА_2.

В апеляції ОСОБА_1 просить постанову суду змінити, виключивши з мотивувальної частини вказівку суду про витребування з СІЗО №14 ксерокопій документів, на підставі яких видавалася довідка про етапування його з СІЗО №14 в розпорядження Олександрівського районного суду, крім того, просить дати вказівку прокуратурі Олександрівського району Кіровоградської області про витребування з Кіровоградського СІЗО №14 копій документів, на підставі яких надавалися відповіді від 11.07.2005 року за №НОМЕР_1 та від 08.09.2005 року за №НОМЕР_2 захиснику ОСОБА_2. та ставить питання про винесення окремої ухвали за фактами порушення вимог кримінально-процесуального законодавства і прав громадян слідчим прокуратури Левенцем А.П.

Заслухавши доповідача, пояснення ОСОБА_1., який підтримав доводи, викладені в апеляції, думку прокурора про залишення постанови без зміни, а апеляції без задоволення, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, суд першої інстанції обґрунтовано виніс постанову, якою скасував постанову слідчого прокуратури Олександрівського району від 23 червня 2005 року, а матеріали справи повернув в прокуратуру Олександрівського району для проведення додаткової перевірки, оскільки, як видно з вказаної постанови слідчий відмовив в порушенні кримінальної справи стосовно працівників Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області по факту заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_1. під час його етапування до Кіровоградського СІЗО №14, яке мало місце 13 липня 2004 року, в той час, як із скарг ОСОБА_1. та ОСОБА_2., вказаний факт мав місце 28 липня 2004 року, що, в свою чергу підтверджується також вимогою суду про етапування

2

ОСОБА_1. 28 липня 2004 року для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи та графік ознайомлення засудженого з матеріалами кримінальної справи, де останнім зроблено запис про те, що він дійсно ознайомлювався з матеріалами кримінальної справи саме 28 липня 2004 року.

Доводи, зазначені в апеляції ОСОБА_1., про зміну постанови суду, шляхом виключення з мотивувальної частини вказівку суду про витребування з СІЗО №14 ксерокопій документів, на підставі яких видавалася довідка про етапування його з СІЗО №14 в розпорядження Олександрївського районного суду, а також про надання вказівки прокуратурі Олександрівського району Кіровоградської області про витребування з Кіровоградського СІЗО №14 копій документів, на підставі яких надавалися відповіді від 11.07.205 року та від 08.09.2005 року захиснику ОСОБА_2. та про винесення окремої ухвали за фактами порушення вимог кримінально-процесуального законодавства і прав громадян слідчим прокуратури Левенцем А.П., - не можуть бути підставою для зміни постанови, оскільки дані клопотання можуть бути перевірені в ході належної перевірки його заяви про порушення кримінальної справи.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів вважає, що підстав для зміни постанови суду не вбачається, в зв"язку з чим апеляційна скарга засудженого ОСОБА_1. задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.365, 366 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляцію ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 25.09.2006 року, якою постанова слідчого прокуратури Олександрівського району Кіровоградської області юриста 1-го класу Левенця А.П. від 23 червня 2005 року про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою ОСОБА_2. стосовно нанесення ОСОБА_1. тілесних ушкоджень під час його етапування з ІТТ Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області до СІЗО №14 - скасована, а матеріали справи направлені для проведення додаткової перевірки, - без зміни.