Рішення №330095

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


22.12.06 р.                     Справа № 6/360пн                               

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді ____Подколзіной Л.Д.

при секретарі Шабановой Н.Ю.


розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ, Донецької області

до відповідача Десятого воєнізованого гірничорятувального загону м.Димитров, Донецької області

до третьої особи 1. Універсальної спеціалізованої товарної біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ, Донецької області

до третьої особи 2. Комунального підприємства “Красноармійське бюро технічної інвентаризації” м.Красноармійськ

про визнання права власності на нерухоме майно та про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна №23 від 20.07.2006р. дійсним


за участю

прокурора

представників сторін:

від позивача – Скачков А.М. - директор

від відповідача – не з”явився

від третьої особи 1. – не з”явився

від третьої особи 2. – не з”явився

СУТЬ СПОРУ:


Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ, Донецької області, звернувся до господарського суду з позовом до Десятого воєнізованого гірничорятувального загону м.Димитров, Донецької області, Універсальної спеціалізованої товарної біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ, Донецької області та Комунального підприємства “Красноармійське бюро технічної інвентаризації” м.Красноармійськ про визнання права власності Товариства з обмеженою відповідальністю “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ на нерухоме майно, яке розташоване за адресою: вул.Шахтна,1, село Перше Травня, Красноармійський район, Донецька область, а саме: 1. Будівлю АПК загальною площею 4897,5м2 , літера А-3, що складає одну цілу ідеальну частку; 2. Будівлю вуглехімічної лабораторії загальною площею 123,5 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 3.Будівлю напірної насосної загальною площею 56,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку;.4. Будівлю прохідної загальною площею 12,8 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 5. Будівлю машини клітьового підйому загальною площею 238,3 м2,, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 6. Будівлю машини скіпового підйому загальною площею 245,6 м2, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 7. Будівлю котельної загальною площею 974,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 8. Будівлю комбінату загальною площею 568,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 9. Будівлю їдальні загальною площею 406,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку.

Також просить суд визнати дійсним договір купівлі-продажу нерухомого майна №23 від 20.07.2006р., який зареєстрований на Універсальній спеціалізованій товарній біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ.

          У клопотанні від 08.12.2006р. позивач просить суд судові витрати покласти на нього. Суд задовольняє дане клопотання.

Відповідач у заяві від 21.12.2006р. вимоги позивача підтримав та не заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно та визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна №23 від 20.07.2006р. дійсним, а також просить суд справу розглянути без участі його представника.

КП “Красноармійське БТІ” у клопотанні від 13.12.2006р. пояснило, що позовні вимоги ТОВ “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ можуть бути задоволені судом у повному обсязі та просить справу розглянути без участі представника БТІ.

Представник Універсальної спеціалізованої товарної біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ, Донецької області у судове засідання не з”явився, пояснень по суті спору не надав.

Враховуючи вищевикладене справа розглядається відповідно до ст.75 ГПК України без явки представників відповідача та третіх осіб за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та вислухавши представника позивача, суд -

в с т а н о в и в :

13 листопада 2006р. під час аукціону ТОВ “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ, Донецької області придбало нерухоме майно, яке належало на праві повного господарського відання відповідачеві, а саме: 1. Будівля АПК загальною площею 4897,5м2 , літера А-3, що складає одну цілу ідеальну частку; 2. Будівля вуглехімічної лабораторії загальною площею 123,5 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 3.Будівля напірної насосної загальною площею 56,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 4. Будівля прохідної загальною площею 12,8 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 5. Будівля машини клітьового підйому загальною площею 238,3 м2,, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 6. Будівля машини скіпового підйому загальною площею 245,6 м2, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 7. Будівля котельної загальною площею 974,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 8. Будівля комбінату загальною площею 568,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 9. Будівля їдальні загальною площею 406,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку.

Майно розташоване за адресою: вул. Шахтна,1, село Перше Травня, Красноармійський район, Донецька область.

Організатором аукціону була Універсальна спеціалізована товарна біржа “Укрінкомбіржа”.

За результатами аукціону складено протокол №36-а від 13.07.2006р., який затверджено 14.07.2006р.

Аукціон проведено у відповідності до вимог Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” від 06.03.92р. № 2171- ХІІ і Закону України “Про товарну біржу” від 10.12.91р. № 1956-ХІІ, а також із дотриманням вимог Наказу Фонду державного майна України від 30 липня 1999р. №1477 і Наказу Міністерства вугільної промисловості України від 26.04.2006р. № 254.

У відповідності до вимог ч.3 п.1 статті 23 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” від 06.03.92р. №2171-ХІІ договір купівлі-продажу за результатами аукціону і на підставі протоколу аукціону повинен бути складений не пізніше ніж у п”ятиденний термін, тобто не пізніше 19.11.2006р. Але з невідомих причин відповідач у визначені строки такого договору із Товариством з обмеженою відповідальністю “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ не уклав. Що виключило можливість нотаріального посвідчення угоди.

Із вказаної причини, а також, щоб мати змогу забезпечити належне збереження придбаного нерухомого майна ТОВ “Українська продовольча компанія “Альянс” звернулася до Універсальної спеціалізованої товарної біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ з приводу складання та реєстрації договору купівлі-продажу на підставі протоколу аукціону №36-а від 13.11.2006р.

23.11.2006р. за результатами аукціону було складено та зареєстровано на Універсальній спеціалізованій товарній біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ договір купівлі-продажу №47. Текст вказаного договору узгоджено із відповідачем та ним підписано.

Всі суттєві умови договору купівлі-продажу виконані, кошти сплачені в повному обсязі.

Майно прийнято на підставі акту прийому-передачі від 24.11.2006р.

Продаж майна ніким не оскаржується.

У відповідності до вимог ст. 657 ЦК України ТОВ “Українська продовольча компанія “Альянс” повинна нотаріально посвідчити вказаний вище договір, але не може це зробити у зв”язку з тим, що на підставі ст.15 Закону України “Про товарну біржу” від 10.12.91р. №1956-ХІІ нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу, які зареєстровані на товарній біржі не передбачене.

Згідно ст. 19 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” від 01.07.2004р. № 1952-ІV договори купівлі-продажу нерухомого майна, які належним чином зареєстровані на біржі є підставою для реєстрації права на це майно.

Разом з тим, у відповідності до пункту 1 статті 23 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію) сплативши повну вартість придбаного майна ТОВ “Українська продовольча компанія “Альянс” має право володіти, користуватися і розпоряджатися цим майном. Пунктом другим ст. 219 Цивільного кодексу України передбачено, що суд може визнати такий правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особи, яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі. Матеріали справи свідчать про те, що суд може визнати таку угоду дійсною.

Враховуючи вище вказані протиріччі та неможливість нотаріального посвідчення угоди відповідач не може гарантувати вступ ТОВ “Українська продовольча компанія “Альянс” в право власності на придбане майно.

Відповідно ст.43 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Витрати по сплаті держмита, та витрати за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на позивача.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.2 ст.219, ч.2 ст.220 і п.3 ст.334 ЦК України, ст.ст. 33, 43, 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд –


В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Товариство з обмеженою відповідальністю “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ, Донецької області до Десятого воєнізованого гірничорятувального загону м.Димитров, Донецької області, Універсальної спеціалізованої товарної біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ, Донецької області та Комунального підприємства “Красноармійське бюро технічної інвентаризації” м.Красноармійськ про визнання права власності Товариства з обмеженою відповідальністю “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ на нерухоме майно, яке розташоване за адресою: вул.Шахтна,1, село Перше Травня, Красноармійський район, Донецька область, а саме: 1. Будівлю АПК загальною площею 4897,5м2 , літера А-3, що складає одну цілу ідеальну частку; 2. Будівлю вуглехімічної лабораторії загальною площею 123,5 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 3.Будівлю напірної насосної загальною площею 56,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку;.4. Будівлю прохідної загальною площею 12,8 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 5. Будівлю машини клітьового підйому загальною площею 238,3 м2,, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 6. Будівлю машини скіпового підйому загальною площею 245,6 м2, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 7. Будівлю котельної загальною площею 974,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 8. Будівлю комбінату загальною площею 568,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 9. Будівлю їдальні загальною площею 406,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку задовольнити повністю.

Визнати право власності Товариства з обмеженою відповідальністю “Українська продовольча компанія “Альянс” м.Красноармійськ на нерухоме майно, яке розташоване за адресою: вул.Шахтна,1, село Перше Травня, Красноармійський район, Донецька область, а саме: 1. Будівлю АПК загальною площею 4897,5м2 , літера А-3, що складає одну цілу ідеальну частку; 2. Будівлю вуглехімічної лабораторії загальною площею 123,5 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 3.Будівлю напірної насосної загальною площею 56,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку;.4. Будівлю прохідної загальною площею 12,8 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 5. Будівлю машини клітьового підйому загальною площею 238,3 м2,, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 6. Будівлю машини скіпового підйому загальною площею 245,6 м2, літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 7. Будівлю котельної загальною площею 974,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 8. Будівлю комбінату загальною площею 568,4 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку; 9. Будівлю їдальні загальною площею 406,7 м2 , літера А-1, що складає одну цілу ідеальну частку задовольнити повністю.

Визнати дійсним договір купівлі-продажу нерухомого майна №23 від 20.07.2006р., який зареєстрований на Універсальній спеціалізованій товарній біржі “Укрінкомбіржа” м.Красноармійськ.

Рішення було оголошено у судовому засіданні 22.12.2006р.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.


          


Суддя Подколзіна Л.Д.