Рішення №330219

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

          

25.12.06р.                                № 04-05/42-82-9Б                                                   

за заявою кредитора (заявника) ДПІ у м. Докучаєвську

до боржника Малого приватного підприємства “Фактор” м. Докучаєвськ

про визнання банкрутом.

Суддя О.В. Попов.


          ДПІ у м. Докучаєвську звернулась із заявою до господарського суду Донецької області про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника - Малого приватного підприємства “Фактор” за процедурою, передбаченою ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі – закон).

          В обґрунтування заявлених вимог кредитор посилається на наявність заборгованості Малого приватного підприємства “Фактор” зі сплати податків сумі 2 971,13грн., відсутність керівних органі боржника за місцезнаходженням підприємства.

Відповідно до приписів ч.1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство відсутнього боржника порушується у разі, якщо громадянин – підприємець – боржник, або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

          Доданий до заяви акт від 01.11.06. про відсутність підприємства – боржника за місцезнаходженням судом до уваги не приймається, оскільки не містить будь - яких відомостей щодо власників приміщення за адресою складання акту та доказів їх участі у складанні акту.

Окрім того, відповідно до п.4 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Згідно п. 3 ст.18 вказаного закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були внесені до нього, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою. Отже, належним доказом відсутності юридичної особи – боржника за її місцезнаходженням є лише відповідні відомості з Єдиного державного реєстру, які у поданій заяві відсутні.

Також суд зазначає, що всупереч вимогами ч.1 ст. 52 закону надана заява не містить даних щодо фактичного припинення підприємницької діяльності боржника (дані про терміни надання останньої звітності, терміни останнього руху коштів на рахунках боржника або інш.).

Враховуючі викладене, змістом поданої заяви та доданих матеріалів не обґрунтована наявність достатніх підстав для порушення справи про банкрутство відсутнього боржника, що у відповідності до приписів ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, є підставою для повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду.


Враховуючи викладене, керуючись ст.63 ГПК України, ст.1, ч1 ст.7, ст.9, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд, -


У Х В А Л И В :


Заяву ДПІ у м. Докучаєвську про порушення справи про банкрутство Малого приватного підприємства “Фактор” з доданими до неї документами повернути без розгляду.


Додаток: заява з додатками.

                                                                                                              Суддя Попов О.В.           


                    


Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,