Рішення №330236

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

          

21.12.06 р.                               № 22/3-62                                                                                                                                                                 

За позовом: Артемівського учбово – виробничого підприємства Українського товариства глухих м. Артемівськ


до відповідачів: 1. Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції

2. Відділення Державного казначейства у м. Артемівську та Артемівському районі


про стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ у розмірі 34422,53 грн.


          Суддя господарського суду Донецької області Волошинова Л. В.


За участю представників сторін:


від позивача:

від відповідача:Позивач, Артемівське учбово – виробниче підприємство Українського товариства глухих м. Артемівськ, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції та Відділення Державного казначейства у м. Артемівську та Артемівському районі про стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ у розмірі 34422,53 грн.

Відповідно до п. 1. наказу Державного Казначейства України № 343-к від 12.07.06 р. „Про реорганізацію територіальних органів Державного Казначейства України”, територіальні органи Державного Казначейства України були реорганізовані шляхом їх перетворення у головні управління Державного Казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі відповідно до затвердженого Типового положення та Типової структури.

Відповідно до п. 1 Положення „Про Головне управління Державного Казначейства України у Донецькій області” від 21.07.06 р., Головне управління Державного Казначейства України у Донецькій області є територіальним органом Державного Казначейства України, який утворюється Державним Казначейством України за погодженням з Міністром фінансів України.

Відповідно до п. 2 Положення „Про Головне управління Державного Казначейства України у Донецькій області” від 21.07.06 р., для виконання покладених на Головне управління Державного Казначейства України у Донецькій області завдань у районах, містах та районах у містах головою Державного Казначейства України за погодженням з Міністром фінансів можуть утворюватися управління (відділення), що є відокремленими структурними підрозділами Головного управління Державного Казначейства України у Донецькій області і не мають статусу юридичної особи.

Згідно зі ст. 1 та 21 ГПК України, сторонами в судовому процесі – позивачами і відповідачами – можуть бути підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, громадяни, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

З представленої господарському суду позовної заяви вбачається, що позов заявлений до відокремленого структурного підрозділу Головного управління Державного Казначейства України у Донецькій області (ВДК у м. Артемівську та Артемівському районі), що не має статусу юридичної особи.

Відповідно до п. 1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

У зв’язку з тим, що позов поданий до відокремленого структурного підрозділу Головного управління Державного Казначейства України у Донецькій області (ВДК у м. Артемівську та Артемівському районі), який не має статусу юридичної особи, суд вважає, що Артемівському учбово – виробничому підприємству Українського товариства глухих м. Артемівськ у прийнятті позовної заяви повинно бути відмовлено.

          

На підставі викладеного, керуючись ст. 1, 21, п. 1 ст. 62 ГПК України, суд


УХВАЛИВ:


Артемівському учбово – виробничому підприємству Українського товариства глухих м. Артемівськ у прийнятті позовної заяви відмовити.Суддя Волошинова Л.В.           
Виконавець: Прядка І.М.

Надруковано у 2 – примірниках: 1 – позивачеві; 1 – до справи;