Рішення №330865


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

28.12.2006                                                             Справа № 4/195


За позовом Військового прокурора Ужгородського гарнізону в інтересах держави в особі Державного управління екології та природних ресурсів у Закарпатській області, м. Ужгород


До Квартирно - експлуатаційного відділу міста Мукачева, м. Мукачево


Про зобов”язання вчинити певні дії .


Суддя господарського суду Журавчак Л. С.

за участю представників сторін:

від позивача – Данч Н. О., юрисконсульт, представник за довіреністю за № 953/07 від 10.05.2006 р.

від відповідача –не з”явився.

В судовому засіданні взяв участь помічник військового прокурора Ужгородського гарнізону Присич О. В.


СУТЬ СПОРУ: Військовим прокурором Ужгородського гарнізону заявлено позов в інтересах держави в особі Державного управління екології та природних ресурсів у Закарпатській області, м. Ужгород до Квартирно –експлуатаційного відділу міста Мукачева, м. Мукачево про зобов”язання відповідача отримати дозволи на спеціальне водокористування та дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

В порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України за клопотанням сторін в судовому засіданні 22.12.2006 р. було оголошено перерву до 28.12.2006 р.

Представники військового прокурора та позивача у судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог, посилаючись на їх обґрунтованість матеріалами справи, а також на розгляді справи без участі відповідача .

Відповідач явку свого уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце його проведення, а також не подав на вимогу суду письмовий відзив на позов з доказами в його обгрунтування. Однак його представник в судовому засіданні 22.12.2006 р. визнав позовні вимоги, а неотримання дозволу на спеціальне водокористування та дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря пояснив відсутністю фінансування.Вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та військового прокурора,

С У Д В С Т А Н О В И В :

В порядку ст. 20 Закону України „Про прокуратуру” 02.08.2006 р. Військовою прокуратурою Ужгородського гарнізону із залученням спеціалістів Державного управління екології та природних ресурсів у Закарпатській області було проведено перевірку дотримання природоохоронного законодавства України на підприємстві відповідача - Квартирно - експлуатаційному відділі міста Мукачева (далі –КЕВ міста Мукачева).

За результатами проведеної перевірки 02.08.2006 р. було складено відповідний акт, в якому зазначено, що КЕВ міста Мукачева порушуються вимоги Закону України „Про охорону атмосферного повітря” та Водного кодексу України. Зокрема :

1.КЕВ міста Мукачева обслуговує тридцять військових містечок на території міста Мукачева та Мукачівського району. Водокористування здійснюється ним із міського водопроводу, артезіанських свердловин та колодязів.

Відповідно до статей 44, 49, 50 Водного кодексу України водокористувачі зобов”язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу, який надається державним органом охорони навколишнього природного середовища.

На балансі КЕВ міста Мукачева знаходиться шість артезіанських свердловин, з яких дві діючі. Дозвіл на спеціальне водокористування оформлений лише на одну діючу свердловину, яка знаходиться у військовому містечку № 31 ( військова частина А 3942). Свердловина, що знаходиться на території військового містечка № 34 (військова частина А 1771), використовується відповідачем без дозволу на спеціальне водокористування, незважаючи на те, що на оформлення відповідного дозволу укладена угода із ПВПП „Екоміленіум” за № 173 від 15.06.2006 р. Однак кошти на виготовлення даного дозволу станом на день розгляду справи не були перераховані.

Крім того, чотири недіючі свердловини не законсервовані, а також відсутні дозволи на їх використання.


2. Відповідно до вимог ст. ст. 8, 11, 13, 22 Закону України „Про охорону атмосферного повітря” підприємства, установи, організації та громадяни –суб”єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов”язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов”язані здійснювати організаційно –господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров”я.

Діяльність КЕВ міста Мукачева пов”язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме, на котельнях військових містечок № 12 (в/ч А 1673), № 13 (в/ч А 1771), № 19 (госпіталь), № 25 (в/ч А 1556), № 28 (вул. Духновича). В порушення вимог Закону України „Про охорону атмосферного повітря” викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснюються без відповідного дозволу, незважаючи на те, що на оформлення відповідного дозволу укладена угода із ПВПП „Екоміленіум” за № 161 від 06.06.2006 р. Однак кошти на виготовлення даного дозволу станом на день розгляду справи не були перераховані.


Вказані порушення суперечать природоохоронному законодавству України, а також порушують встановлений порядок створення сприятливих умов для забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища, що й стало підставою звернення прокурора до суду .

Позовні вимоги доведені матеріалами справи, відповідачем не заперечуються, а тому підлягають задоволенню.


З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 44, 49, 50 Водного кодексу України, ст. ст. 8, 11, 13, 22 Закону України „Про охорону атмосферного повітря”, ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України,

СУД ВИРІШИВ :

1. Позов задоволити .


2. Зобов”язати відповідача - Квартирно - експлуатаційний відділ міста Мукачева, м. Мукачево отримати дозвіл на спеціальне водокористування на свердловину, що знаходиться на території військового містечка № 34 (військова частина А 1771), та дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на котельнях військових містечок № 12 (в/ч А 1673), № 13 (в/ч А 1771), № 19 (госпіталь), № 25 (в/ч А 1556), № 28 (вул. Духновича).


3. Стягнути з Квартирно - експлуатаційного відділу міста Мукачева (м. Мукачево, вул. Берегівська, 1 А, ідент. код. 08439994) :

а) в доход державного бюджету України суму 85 грн. державного мита із зарахуванням по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095.

б) на користь Державного підприємства “Судовий інформаційний центр”, м.Київ, вул. Перемоги, 44 (р/р:26002014180001 у Львівській філії ВАТ “Банк Універсальний”, м.Львів, МФО 325707, код ЄДРПОУ:30045370) суму 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4. Рішення виготовлено в повному обсязі і підписано 04.01.2007 р. та вступає в законну силу в порядку статті 85 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Л. С. Журавчак