Рішення №332544


ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області

91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32


ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области

91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32


УХВАЛА


11.12.06                                                                                 Справа № 9/511ад


Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали справи за позовом

Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Луганської області

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Круглік», с. Круглік Лутугинського району

про стягнення 35170 грн. 14 коп.

в присутності представників:

від позивача –не прибув,

від відповідача –АнохінаН.А. - гол. бухг., дов. № 156 від 04.08.06.


Суть спору: постановою господарського суду Луганської області від 14.09.2006. по справі № 9/511ад Стягнуто з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Круглік” в доход місцевого бюджету Оріхівської селищної ради заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в сумі 35170,14 грн.

Відповідач у справі – СТОВ «Круглік»звернувся до господарського суду Луганської області з заявою про відстрочку виконання постанови господарського суду Луганської області № 9/511ад від 14.09.2006р. строком на 24 місяці, починаючи з грудня 2006 року.

Відзивом на заяву відповідача позивач, ДПІ у Лутугинському районі, не заперечує проти надання відстрочки строком на 24 місяці, починаючи з грудня 2006 року.

Відповідно до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий документ із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

Суд у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення.

Підставою для розстрочки виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.

В обгрунтування своєї заяви відповідач надав суду копію висновку про форс-мажорні обставини Торгово-промислової палати України від 20.10.06р. № 2957/05-4, якою підтверджено наявність несприятливих погодних умов, що спричинили значні пошкодження і загибель сільськогосподарських культур на площах СТОВ «Круглик»станом на 25.07.06р. та на 05.09.06р.

Оцінивши матеріали справи, вислухавши представників позивача та відповідача, суд вважає заяву про надання відстрочки такою, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Суд вважає, що позитивне вирішення питання надання розстрочки заявнику, надасть підприємству змогу фактично виконати рішення господарського суду, у фактичній сплаті боргу з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету за цим рішенням повинен полягати й інтерес держави в особі державного органу.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про судоустрій»суди при здійсненні правосуддя повинні забезпечувати на засадах верховенства права захист гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.

Як зазначив Вищий господарський суд України у роз’ясненні президії ВАСУ від 12.09.96 № 02-5/333 (з подальшими змінами та доповненнями), вирішуючи питання про розстрочку… виконання рішення, суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступень вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.

Попри інше, питання про надання розстрочки виконання судового рішення тісно пов’язане із забезпеченням відповідачем конституційних прав робітників підприємства, у тому числі, на своєчасне одержання винагороди за працю, крім того, негайне стягнення заборгованості з підприємства може привести до його ліквідації.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:


1. Заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Круглік»від 01.12.06р. № 207 про розстрочку виконання постанови господарського суду № 9/511ад задовольнити.


2. Надати Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Круглік», код ЄДРПОУ 03738671, Луганська область, Лутугинський р-н, с. Круглік, вул. Крупської, 1, розстрочку виконання постанови господарського суду № 9/511ад рівними частинами строком на 24 місяці, починаючи з грудня 2006 року.


Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя А.Г.Ворожцов