Рішення №332649


ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області

91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32


ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области

91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32


П О С Т А Н О В А

Іменем України


21.11.06                                                                                 Справа № 2/487ад.

Судова колегія у складі: головуючого - судді Седляр О.О., судді Калашник Т.Л., судді Василенко Т.А., розглянувши матеріали справи за позовом

Прокурора Артемівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного Фонду України в Артемівському районі м. Луганська Луганської області

до Закритого акціонерного товариства «Динамо», м. Луганськ Луганської області

про стягнення 124598 грн. 61 коп.

за участю представників сторін:

від позивача – Одновол К.В., дов. від 19.06.06 № 3879/01-20/07,

від відповідача –не прибув ( явка обов’язкова),

у засіданні суду приймав участь прокурор Луганської облпрокуратури –Дядіна Ю.В.,


          в с т а н о в и л а:


Суть спору: позивачем заявлені вимоги про стягнення з відповідача заборгованості на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі внесків 124598 грн. 61 коп.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, у засідання суду не прибув. Відповідно до п. 2 ст. 128 КАС України неявка відповідача не є перешкодою для розгляду справи та справу розглянуто за наявними у ній матеріалами.

Сторони не досягли примирення.

Позивач та прокурор наполягають на задоволенні позовних вимог вказуючи на визнання відповідачем заборгованості відповідно до підписаного з боку керівника підприємства відповідача акту звірення розрахунків станом на 19.09.06.

Дослідивши матеріали справи та приймаючи до уваги, що:

Засади і механізми системи функціонування загальнообов‘язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України від 09.07.2003 № 1058-ІУ “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон № 1058-ІУ).

          Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону страхувальники (роботодавеці) зобов‘язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

          Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України встановлений однойменною Інструкцією, затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 231-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 № 64/8663 (далі –Інструкція).

          Розміри страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України “Про збір на обов‘язкове державне Пенсійне страхування” (п.4 Інструкції).

          З матеріалів справи вбачається, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України у Артемівському районі м. Луганська, як платник збору на обов‘язкове державне пенсійне страхування та своєчасно не перераховує названий збір, у зв’язку з чим за період з 01.01.06 по 30.08.06 за ним склалась заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 124598 грн. 61 коп., що підтверджено розрахунком позивача та розрахунками суми страхових внесків відповідача за цей період, які підписані керівником та головним бухгалтером підприємства.

Відповідно до ст. 106 Закону позивачем на протязі 2006 року були надіслані вимоги на суму заборгованості, які відповідачем були отримані та не оспорені у встановленому порядку.

У зв”язку з цим позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по страхових внесках у сумі 124598 грн. 61 коп., відповідно до Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”.

Сума заборгованості обґрунтована, підтверджена матеріалами справи, у тому числі актом звірення розрахунків станом на 19.09.06, який підписаний керівниками підприємств та відповідачем не оспорена.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги такими що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються у встановленому порядку.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом п"ятиденного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегіяп о с т а н о в и л а:


1.           Позов задовольнити.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Динамо»,м. Луганськ, вул. Сараєва, буд. 33, код 24193268 на користь Управління Пенсійного Фонду України у Артемівському районі м. Луганська, м. Луганськ, вул. Линьова, буд. 106, код 21792301 недоїмку по сплаті страхових внесків у сумі 124598 грн. 61 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 23.11.06 у відповідності до вимог ст. 167 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.Суддя О.О. Седляр


Суддя Т.Л. Калашник


Суддя Т.А. Василенко