Рішення №338918


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


21.12.2006 Справа № 6/392-06

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Прудніков В.В. –доповідач,

суддів: Герасименко І.М., Ясир Л.О.


Секретар судового засідання Лазаренко П.М.

Представники сторін у судове засідання не з"явилися , про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.


розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу підприємства облспоживспілки"Бердичівський міський кооперативний ринок"м.Бердичів, Житомирська область

на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.09.06. у справі №6/392-06


за позовом підприємства облспоживспілки"Бердичівський міський кооперативний ринок"м.Бердичів, Житомирська область

до товариства з обмеженою відповідальністю"Український харчовий продукт" м.Дніпродзержинськ

про стягнення 3720 грн. 00 коп.


          

          В С Т А Н О В И В :


Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 28.09.06р. у справі № 6/392-06 (суддя Коваленко О.О.) на підставі п.5 ст.81 Господарського процесуального кодексу України залишено без розгляду позовну заяву підприємства облспоживспілки"Бердичівський міський кооперативний ринок"м.Бердичів, Житомирська область про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю"Український харчовий продукт" м.Дніпродзержинськ витрат на усунення недоліків отриманого товару в сумі 1720 грн.00 коп., а також 2000грн.00коп. різниці між вартістю товару, що підлягав поставці по договору та вартістю фактично отриманого товару.

Підприємство облспоживспілка"Бердичівський міський кооперативний ринок" оскаржує зазначену ухвалу суду , просить її скасувати, як прийняту з порушенням норм процесуального законодавства.

          

          Товариство з обмеженою відповідальністю" Український харчовий продукт "відзив на апеляційну скаргу не надало, явку представника у судове засідання не забезпечило, про час та місце проведення судового засідання було належним чином повідомлено.

          Підприємство облспоживспілка"Бердичівський міський кооперативний ринок" надіслало клопотання про розгляд апеляційної скарги без участі представника підприємства у зв’язку з його хворобою.

          Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо документів для розгляду скарги по суті, колегія суддів вважає за можливе розглянути її без участі представників сторін.

          Дослідивши матеріали справи, колегія суддів знаходить достатньо підстав для задоволення апеляційної скарги виходячи з наступного.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 28.09.06р. позовну заяву залишено без розгляду на підставі п.5 статті 81 Господарського процесуального кодексу України. Відповідно до зазначеного пункту статті 81 Господарського процесуального кодексу України господарський суд залишає позов без розгляду якщо позивач без поважних причин не надав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з’явився на виклик у засідання господарського суду і його нез’явлення перешкоджає вирішенню спору.

Як вбачається з оскаржуваної ухвали позов було залишено без розгляду у зв”язку з невиконанням позивачем вимог суду, зокрема не наданням доказів дотримання п.п.6,9,14,16,17,18,20,22,23,29,30,31 Інструкції №П-7 доказів оскарження протоколу досліджень продуктів харчування №1888 від 19.01.06р. Але з матеріалів справи не вбачається, що перелічені вище документи вимагались судом першої інстанції від позивача. Ні в ухвалі про порушення провадження у справі від 02.08.06р. ні в протоколі судового засідання від 29.08.06р. не міститься вимога про надання суду вказаних вище документів.

У зв’язку з викладеними обставинами підстави для залишення позову без розгляду у місцевого господарського суду були відсутні.

Ухвала господарського суду Дніпропетровської області від 28.09.06р. підлягає скасуванню як прийнята з порушенням вимог Господарського процесуального кодексу України.

          Керуючись ст. ст. 99,101,103-106 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -


                                        П О С Т А Н О В И В:


          Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28.09.06 року по справі №6/392-06 –скасувати.

Апеляційну скаргу підприємства облспоживспілки"Бердичівський міський кооперативний ринок" м.Бердичів, Житомирська область –задовольнити.

Справу передати на розгляд місцевого господарського суду.Головуючий суддя                                                                       В.В.Прудніков


Суддя                                                                                           І.М.Герасименко


Суддя                                                                                                    Л.О.Ясир