Рішення №342728

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

13.12.2006                                                           Справа № 6/209-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Пригузи П.Д. при секретарі Дворянській О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу             

за позовом Каховської об'єднаної державної податкової інспекції, ЄДРПОУ 34256023, вул. Кірова, 13, м. Каховка,

до Приватного підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційнийкод НОМЕР_1, АДРЕСА_1,  

про припинення підприємницької діяльності

за участю представників сторін: 

від позивача: не прибув;

від відповідача: не прибув;

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся з позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача у зв'язку з неподанням ним більше року бухгалтерської звітності та податкових декларацій.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи, виданого Каховською районною державною адміністрацією 14 листопада 2001 року відповідача зареєстровано за НОМЕР_2.

Ідентифікаційний номер - НОМЕР_1.

Відповідач зареєстрований в ДПІ 19.11.2001 р.

За актом ДПІ НОМЕР_3 встановлено, що відповідач не подає до органу державної податкової служби  документів бухгалтерської звітності відповідних декларацій  починаючи з 01.07.2003 року по  час  подачі позову - 18.10.2006р., що становить  більше  одного  року.

Згідно із ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” та  ст.4 Закону “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані надавати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації   звіти про отримані доходи  у процесі здійснення ними підприємницької діяльності.

За наданими позивачем доказами  відповідач не заборгованості перед бюджетами, що свідчить про відсутність підприємницької діяльності відповідача.

Законом, що спеціально регулює вказані правовідносини є Закон України від 15.05.2003р. №755-ІУ "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", відповідно до п.2 ст.46 якого підставами   для   постановлення   судового   рішення  про припинення   підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця є:      неподання протягом  року  органам державної податкової служби податкових декларацій,  документів фінансової звітності відповідно до закону.

Прийняття вказаного  рішення відповідно до п.1 ст.46 названого Закону є підставою для реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи.

Оскільки відповідач не подає до ДПІ податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності більш ніж протягом року, позов про припинення юридичної особи  відповідача  підлягає задоволенню.

Керуючись ст.160 -163 КАС України,

постановив:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1.

3.Постанову після набрання нею законної сили надіслати державному реєстратору.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Суддя                                                                                        П.Д. Пригуза