Рішення №344436

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

9 листопада 2006 року                                                                   м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

головуючого                           Данчука В.Г.,

         суддів:                                    Косенка В.Й.,

                                               Костенка А.В. -

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЕР" на рішення апеляційного суду Донецької області від  12 травня 2004 року в справі за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2,  ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою "ТАЕР",  ОСОБА_4, ОСОБА_5, виконкому Краматорської міської ради про визнання недійсними установчих документів Товариства з обмеженою "ТАЕР" та за додатковим позовом про визнання недійсним рішення загальних зборів членів кооперативу, скасування розпорядження голови Краматорської міської ради, 

в с т а н о в и л а:

  Рішенням Краматорського міського суду Донецької області від 10 лютого 2004 року позовні вимоги про  визнання недійсними установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЕР" залишені без задоволення, додаткова позовна заява залишена без розгляду.

Рішенням апеляційного суду Донецької області від  12 травня 2004 року рішення районного суду скасовано, позов задоволено. Визнано незаконними та скасувано рішення загальних зборів членів державного виробничого будівельно-монтажного кооперативу "Агробуд" від 1 жовтня 2001 року, розпорядження Краматорського міського голови НОМЕР_1  "Про державну реєстрацію реорганізації суб`єкту підприємницької діяльності - юридичної особи Державного виробничого будівельно - монтажного кооперативу "Агробуд" в Товариство з обмеженою відповідальністю "ТАЕР". Визнано недійсними статут Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЕР" та Установчий договір про створення Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЕР", зареєстровані розпорядженням Краматорського міського голови НОМЕР_1.

На зазначене рішення апеляційного суду подана касаційна скарга                       Товариством з обмеженою відповідальністю "ТАЕР", в якій ставиться питання про його скасування з посиланням на невідповідність висновків суду обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права, порушення норм процесуального права.

Згідно ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального  чи порушення норм процесуального права.

Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції в межах касаційної скарги перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.       

Оскільки з матеріалів справи та змісту касаційної скарги не вбачається неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.

Керуючись ст. ст. 332, 336 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЕР" відхилити.

Рішення апеляційного суду Донецької області від  12 травня 2004 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                                                         Данчук В.Г.

Судді:                                                                   Косенко В.Й.

                                                                                                 Костенко А.В.