Рішення №344489

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі:

головуючого:  суддів:

  Яреми А.Г.,   Гуменюка В.І.,

Костенка А.В., Левченка Є.Ф.,  Лихути Л.М.,  Охрімчук Л.І., Шабуніна В.М.,  

розглянувши 4 грудня 2006 року в м. Києві скаргу ОСОБА_1 про перегляд у зв'язку з винятковими обставинами ухвали колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 23 серпня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,

в с т а н о в и л а:

Рішенням Березанського районного суду Миколаївської області від 27 вересня 2005 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Миколаївської області від 15 лютого 2006 року,  позов ОСОБА_1задоволено: стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на відшкодування шкоди 17 660 грн. 55 коп. та державне мито в розмірі 176 грн. 61 коп.; в задоволенні зустрічного позову ОСОБА_2 відмовлено.

Ухвалою колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 23 серпня 2006 року зазначені судові рішення скасовано, провадження в справі  закрито на підставі п. 1 ст. 205 ЦПК України.

ОСОБА_1 звернулася до Верховного Суду України зі скаргою, у якій просить переглянути  в зв'язку з винятковими обставинами ухвалу колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 23 серпня 2006 року, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, зокрема, на те, що ОСОБА_2 не був приватним підприємцем, оскільки згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” НОМЕР_1 записи про реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 відсутні.

Колегія суддів вважає, що у допуску скарги до провадження у зв'язку з винятковими обставинами  та витребуванні справи слід відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України судові рішення у цивільних справах можуть бути переглянуті у зв'язку із винятковими обставинами після їх перегляду у касаційному порядку, якщо вони оскаржені з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одного і того самого положення закону; визнання судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, таким, що порушує міжнародні зобов'язання України.

Доводи скарги не дають підстав для висновку про наявність передбачених ст. 354 ЦПК України підстав для перегляду судового рішення у зв'язку із винятковими обставинами.

Керуючись ст. 356  ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а:

У допуску скарги ОСОБА_1 до провадження у зв'язку з винятковими обставинами та  витребуванні справи відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий  Судді Верховного Суду України                                             

Ярема А.Г.  Гуменюк В.І.

 Костенко А.В.

 Левченко Є.Ф.

 Лихута Л.М.

 Охрімчук Л.І.  Шабунін В.М.