Рішення №344550

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:

головуючого

Кравченка К.Т.

суддів

Шевченко Т.В., Кривенди О.В.

розглянула у судовому засіданні 14 грудня 2006 року в м.Києві кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Таращанського районного суду Київської області від 7 лютого 2006 року щодо нього.

            Зазначеним вироком  ОСОБА_1, не судимого

засуджено за ч.1 ст.185 КК України на 1 рік позбавлення волі.

            На підставі п.п."б", "є" ст.1 Закону України "Про амністію" від 31.05.2005 р. ОСОБА_1 звільнено від покарання.

            Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь КП "Таращаводоканал" 12380,40 грн. збитків, заподіяних злочином.

            В апеляційному порядку справа не переглядалась.

            ОСОБА_1 засуджений за те, що з початку жовтня 2004 року по кінець квітня 2005 року, на власному мотоциклі ІЖ Планета-4 неодноразово приїздив до напірного колектора на території Таращанського лісництва Київської області, де шляхом вільного доступу у відсутність інших осіб таємно неодноразово проникав до каналізаційного колектора, де розкопував та розбивав чавунні труби "ЧВР-300" діаметром 300 мм., уламки вивозив та здавав на металобрухт до СТ "Укрресурс" м.Тараща. За вказаний період ОСОБА_1 таємно викрав 60 м. напірного колектора, завдавши матеріальну шкоду КП "Таращаводоканал" на загальну суму 12380,40 грн.

            У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 просить змінити вирок щодо нього у частині стягнення суми на відшкодування збитків, заподіяних злочином, та зменшити цей розмір. Вважає, що суд неправильно вирішив питання про розмір матеріальної шкоди, оскільки вартість труб була визначена без урахування їх зносу, а, крім того, суд не взяв до уваги тяжкий матеріальний стан засудженого та його сім'ї.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.

Висновок суду про доведеність винності ОСОБА_1 у вчиненні злочину, за який його засуджено, грунтується на сукупності зібраних та перевірених судом доказів, які були покладені в основу вироку.

Згідно довідки, виданої КП "Таращаводоканал", вартість 1 м. труби ЧВР-300  становить 206 грн. 34 коп. Отже, загальна вартість викраденого ОСОБА_1 майна - 60 м. труби,  становить 12380 грн. 40 коп.

З протоколу судового засідання видно, що в ході судового слідства за пропозицією прокурора обговорювалося питання про необхідність допиту головного бухгалтера КП "Таращаводоканал" та витребування довідки, на основі якої зроблено оцінку викраденого майна. При з'ясуванні думки учасників процесу з цього приводу адвокат засудженого заперечував проти додаткового з'ясування цього питання та зазначив про наявність довідки про вартість труби у матеріалах справи; засуджений додержувався такої ж позиції. 

Таким чином, суд обгрунтовано прийшов до висновку про те, що органом досудового слідства було правильно встановлено вартість майна, викраденого ОСОБА_1.

Вирішуючи питання про розмір суми на відшкодування матеріальної шкоди, суд вірно задовольнив цивільний позов прокурора в інтересах КП "Таращаводоканал", частково стягнувши з засудженого збитки лише в тому розмірі, що був доведений у суді.

Доводи касаційної скарги засудженого про необхідність врахування його матеріального становища не можна взяти до уваги, оскільки при вирішенні питання про розмір суми, яка підлягає стягненню на відшкодування шкоди, заподіяної злочином, матеріальне становище засудженого не враховується. 

За таких обставин колегія суддів не знаходить підстав для призначення кримінальної справи до касаційного розгляду з обов'язковим повідомленням осіб, зазначених у ст. 384 КПК України.

Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

у задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1 відмовити.

Судді:

Кравченко К.Т.                  Кривенда О.В.               Шевченко Т.В.