Рішення №345237


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


09 січня 2007 р.            Справа № 7/6-07


Суддя господарського суду Мінєєва Н.В.

при секретарі судового засідання Юрчак Л.C. , розглянувши матеріали справи

за позовом: Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Вінниця

до: Агрокооперативу приватних пайовиків "Дружба", с.Метанівка Теплицького району Вінницької області

про стягнення 9802,71 грн


Представники сторін:

позивача : Бібік В.І.- головний спеціаліст, довіреність №01-08/1262 від 04.12.06 року;

відповідача : не з`явився.

ВСТАНОВИВ :

          

Подано позов про стягнення 9802 грн. 71 коп. адміністративно-господарських санкцій, що нараховані відповідачу в зв`язку з порушенням останнім вимог ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року (Закон) щодо забезпечення працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу робочих місць.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про день і час розгляду справи був належним чином повідомлений, що стверджується підписом його представника на повідомленні пошти про вручення останньому рекомендованого листа з повісткою.

За таких обставин, неприбуття представника відповідача в судове засідання, виходячи зі змісту ст.ст. 111, 128 Кодексу адміністративного судочинства, не є перешкодою для розгляду справи.

Виконавши підготовчі дії, передбачені ч.ч. 3, 4 ст.111 КАС України, суд, з урахуванням письмової заяви позивача, закінчив попереднє провадження по даній справі та перейшов до судового розгляду.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні докази, судом встановлено, що відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік (форма №10-ПІ), середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу осіб складала 111 за звітній рік. Відповідно до вимог ст.19 Закону працевлаштуванню на підприємстві відповідача підлягають 4 інваліди. Всупереч цьому, кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, складає одну особу.

Натомість, з матеріалів справи, зокрема, листа Теплицького районного центру зайнятості №01-18/301 від 05.05.2006 року вбачається, що у 2005 році відповідач подавав звіт до Теплицького РЦЗ про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів. Однак, в зв`язку з відсутністю на обліку зазначених осіб, які б шукали роботу, центр заянятості їх на роботу не направив.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем у 2005 році виконані вимоги Закону щодо виділення та створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, вжиті залежні від нього заходи для виконання вимог законодавства щодо працевлаштування зазначених осіб.

Згідно ч.2 ст.218 ГК України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

За таких обставин, оскільки позивачем не надані докази безпосереднього звернення інвалідів до відповідача з вимогою працевлаштування, а також враховуючи, що матеріали справи свідчать про те, останнім вжиті всі залежні від нього заходи для недопущення правопорушення, відповідно до ч.2 ст.218 ГК України, відсутні правові підстави для задоволення позову.

Керуючись, ч.2 ст.218 ГК України, Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року, ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 111, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -


ПОСТАНОВИВ :


1. У позові відмовити.

2. Копію постанови направити сторонам у справі рекомендованими листами.


Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя Мінєєва Н.В.